REKLAMA

Piotr Baron: jazz zaczyna się od fanatycznej miłości

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 17:00
- Aby stać się uczciwym jazzmanem, trzeba najpierw być szalonym jazzfanem - podkreślał znakomity saksofonista i pedagog.
Audio
  • Debata o znaczeniu jazzu i kondycji polskiej sceny z udziałem między innymi Piotra Barona i Kajetana Prochyry (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Piotr Baron  znakomity saksofonista i pedagog  wziął udział w naszej debacie z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu
Piotr Baron – znakomity saksofonista i pedagog – wziął udział w naszej debacie z okazji Międzynarodowego Dnia JazzuFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

- Dwie najważniejsze wartości jazzu to nadzieja i wspólnotowość. Nieprzewidywalność improwizacji daje wiarę, że wszystko może się wydarzyć, nie tylko w wymiarze muzycznym, lecz także ludzkim. A wspólnotowości doświadczy każdy, kto przyjedzie na koncert jazzowy. Na tej muzyce nie trzeba się znać. Wystarczy się na nią otworzyć - wyjaśniał z kolei dziennikarz i animator Kajetan Prochyra.

W Międzynarodowym Dniu Jazzu zastanawialiśmy się także, czy tej muzyki można nauczyć się z internetu oraz czy 20 improwizujących zespołów polskich mogłoby zastąpić śmigłowiec bojowy...

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Tomasz Szachowski

Goście: Krzysztof Sadowski (Prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego), Kajetan Prochyra (portal Jazzarium) oraz Wojciech Konikiewicz, Piotr Rodowicz, Piotr Baron i Jerzy Jarosik (muzycy, pedagodzy)

Data emisji: 30.04.2015

Godzina emisji: 18.00

mm/tj

Czytaj także

W "Pardon, To Tu" muzycy szukają się na ścianie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 17:00
- Najważniejsze dla nas było pierwsze sto koncertów, na które nikt nie przyszedł - mówił w Dwójce Daniel Radtke, twórca warszawskiego klubu "Pardon, To tu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia jazzu w międzywojennej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 10:00
Fragmenty książki Krzysztofa Karpińskiego "Był jazz. Krzyk jazz-bandu w międzywojennej Polsce" czyta Marcin Przybylski.
rozwiń zwiń