X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radiowy spacer po Żiżkowie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 23:30
Po robotniczej dzielnicy Pragi, której nazwa pochodzi od czeskiego bohatera narodowego Jana Žižki, w "Kwadransie bez muzyki" oprowadzał nas Pavel Trojan, filolog i przewodnik miejski.
Audio
  • Radiowy spacer po Żiżkowie (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
widok na Żiżków
widok na ŻiżkówFoto: Wikipedia/Lechlecha/C.C. 3.0

Niezwykły klimat Żiżkowa budują ciasne, nierzadko strome uliczki i stojące przy nich czynszowe kamienice z przełomu XIX i XX wieku. Ten rejon od zawsze zamieszkiwany był przez robotników. W czasach Czeskiej Republiki Ludowej swoje domy miało tutaj również wielu prominentnych działaczy partii komunistycznej, stąd przez lata dzielnica nazywana była "czerwonym Żiżkowem".

Na spacer po Żiżkowie zaprasza Aldona Łaniewska-Wołłk.

mc

Zobacz więcej na temat: Czechy Praga
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Praga – miasto magiczne. Złota Uliczka może jednak rozczarować

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 10:10
– Praga przez wielu turystów była zaniedbywana. Uważano, że położone blisko Polski miasto musi być mało atrakcyjne, a okazuje się, że to ukryty skarb – mówił w "Klubie Trójki" Marek Pernal, dyplomata i podróżnik, który opublikował właśnie "Spacerownik historyczny: Praga. Miasto magiczne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praga lutniami pokryta

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 18:00
- Na początku XVIII wieku niemal w każdym praskim domu grało się na lutni - mówił w audycji "Wybieram Dwójkę" Jan Čižmář, mistrz tego instrumentu, który w najbliższych dniach poprowadzi warsztaty oraz przedstawi kilka koncertów w ramach XXI Międzynarodowej Letniej Akademia Muzyki Dawnej w Wilanowie.
rozwiń zwiń