X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Belwederze Piłsudski układał pasjanse

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 17:00
– Gdy miałam dwanaście lat, zaczęłam je układać razem z nim. Spędzaliśmy tak nawet kilka godzin – mówiła Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska, młodsza córka Marszałka.
Audio
  • W Belwederze Piłsudski układał pasjanse (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
 Ojciec zawsze ubierał się tak samo. Oprócz oficjalnych wystąpień, gdy był w mundurze, nosił zawsze kurtkę bez insygniów i odznaczeń  opowiadała Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska
– Ojciec zawsze ubierał się tak samo. Oprócz oficjalnych wystąpień, gdy był w mundurze, nosił zawsze kurtkę bez insygniów i odznaczeń – opowiadała Jadwiga Piłsudska-JaraczewskaFoto: Biblioteka Narodowa w Warszawie, polona.pl

Józef Piłsudski miał dwie córki. Dzieciństwo i młodość spędziły one w Belwederze i w Sulejówku, w podarowanym wodzowi przez żołnierzy dworku Milusin. – Było bardzo skromnie, ale miałyśmy wszystko, czego potrzebowały dzieci: dom, uczucia rodziców, towarzystwo rówieśników – opowiadała córka polityka, której głosu słuchaliśmy z archiwalnych nagrań.
W wspomnieniu Jadwigi Piłsudskiej-Jaraczewskiej ojciec jawi się jako zapracowany, ale związany z rodziną, pełen poczucia humoru człowiek. Okazuje się, że Marszałek, jedna z najważniejszych osób w międzywojennej Polsce, prywatnie był autorem wierszyków, miłośnikiem pasjansa, a także... Flipa i Flapa.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki
Prowadzi:
Hanna Maria Giza
Goście:
Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska (porucznik, pilot Wojska Polskiego, magister inżynier architekt, córka Józefa Piłsudskiego), prof. Zbigniew Wójcik (przyjaciel rodziny Piłsudskich)
Data emisji:
25.11.2014

Godzina emisji: 15.00
mc/iwo

Komentarze1
aby dodać komentarz
brandai2016-04-06 00:04 Zgłoś
" córka polityka " hańbą jest nazywanie Marszałka Józefa Piłsudskiego byle politykiem.

Czytaj także

Zmarła córka marszałka Józefa Piłsudskiego. Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska miała 94 lata

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 22:26
Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska zmarła w niedzielę, miała 94 lata. Była pilotem m.in. szybowców, a w czasie II wojny światowej służyła w brytyjskim Air Transport Auxiliary (ATA).
rozwiń zwiń