Nowa rzeźba Pawła Althamera na Bródnie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 15:00
W "Kwadransie bez muzyki" zajrzeliśmy na prawy brzeg Wisły, gdzie odsłonięto właśnie projekt rzeźby "Mieszczanie z Bródna".
Audio
  • O projekcie rzeźby "Mieszczanie z Bródna" opowiadają Paweł Althamer, Katarzyna Karwańska, Zofia Czartoryska, Iga Winczakiewicz i Michał Mioduszewski (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Projekt rzeźby według pomysłu Pawła Althamera ukazał się oczom widzów 3 września
Projekt rzeźby według pomysłu Pawła Althamera ukazał się oczom widzów 3 wrześniaFoto: PAP/Jakub Kamiński

Park Rzeźby na Bródnie w Warszawie powstał w 2009 roku z inicjatywy artysty Pawła Althamera, Urzędu Dzielnicy Targówek oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jest to miejsce, które angażuje mieszkańców Bródna, artystów i urzędników. Stało się rozpoznawalną przestrzenią dla sztuki publicznej w tej części Europy. Raz do roku odsłaniana jest nowa rzeźba. W ubiegłą sobotę odbył się finał ósmej edycji pod tytułem "Mieszczanie z Bródna". Zaprezentowano dziesięć projektów rzeźb, stworzonych wspólnie z mieszkańcami podczas warsztatów artystycznych.

O wydarzeniu opowiedzieli w Dwójce Paweł Althamer, Katarzyna Karwańska, Zofia Czartoryska, Iga Winczakiewicz i Michał Mioduszewski.

***

Tytuł audycji: "Kwadrans bez muzyki"

Przygotował: Krzysztof Jakubowski

Goście: Paweł Althamer (rzeźbiarz), Katarzyna Karwańska (kuratorka), Zofia Czartoryska (kuratorka), Iga Winczakiewicz (pracownica Muzeum Sztuki Nowoczesnej), Michał Mioduszewski (uczestnik warsztatów artystycznych)

Data emisji: 6.09.2016

Godzina emisji: 15.00

mc/mz


Czytaj także

Ai Weiwei i rzeźba, której nikt nie zobaczy

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 20:00
Pojawienie się w Polsce pracy znanego i rozchwytywanego chińskiego artysty to ogromne wydarzenie. Wydaje się, że jego dzieło powinno znaleźć się w centralnym miejscu Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Tymczasem zostało ono zakopane w ziemi na warszawskim Bródnie.
rozwiń zwiń