X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Był opętany Warszawą". Józef Sigalin odbudowuje stolicę

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 16:00
- Właściwie wszystkie miejsca w Śródmieściu Warszawy w jakiś sposób są przez niego naznaczone - podkreślał dr Andrzej Skalimowski, opowiadając o działalności szefa Biura Odbudowy Stolicy.
Audio
  • "Był opętany Warszawą". Józef Sigalin odbudowuje stolicę (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Warszawa,  rok 1949. Budowa osiedla mieszkaniowego przodowników pracy na Mariensztacie według projektów zespołu architektów pod kierownictwem Zygmunta Stępińskiego i Józefa Sigalina
Warszawa, rok 1949. Budowa osiedla mieszkaniowego przodowników pracy na Mariensztacie według projektów zespołu architektów pod kierownictwem Zygmunta Stępińskiego i Józefa SigalinaFoto: PAP/CAF

- Odbudowa mostu Poniatowskiego, budowa trasy W-Z z Mariensztatem, MDM, projekt odbudowy Zamku Królewskiego, nadzór nad budową Pałacu Kultury i Nauki, budowa mostu Gdańskiego i Trasy Łazienkowskiej - przypominał historyk przedsięwzięcia, w które zaangażowany był Józef Sigalin.

W audycji była mowa o jego działalności na stanowisku naczelnego architekta Warszawy (1951-1956), jego członkostwie w partii komunistycznej, ale i – opiece, jaką sprawował nad byłymi akowcami.

Wysłuchaliśmy również wspomnień córki Józefa Sigalina poświęconych zarówno jej ojcu ("był opętany Warszawą"), jak i wywodzącej się z Kaukazu rodzinie ("prababka wykradła jakiejś szamance kaukaskiej grzybki kefirowe i z trzema synami przyjechała do Polski"). Z radiowych archiwum przypomnieliśmy wypowiedzi samego Józefa Sigalina.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Goście: Weronika Naszarkowska-Multanowska (malarka, córka Józefa Sigalina), dr Andrzej Skalimowski (historyk)

Data emisji: 2.08.2017

Godzina emisji: 15.00

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Poprzęcka: Warszawa przestała być martwym miastem

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 18:00
- W ciągu kilkunastu lat Warszawa zmieniła swoje oblicze. Nie ma innej miejscowości w Polsce, która doznałaby tak cudownej metamorfozy – powiedziała prof. Maria Poprzęcka, goszcząca w "Wybieram Dwójkę" w ramach cyklu "Moje miejsca".
rozwiń zwiń