Kulisy jednego z najważniejszych festiwali muzycznych świata

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 15:59
W audycji "Kwadrans bez muzyki" przenieśliśmy się na Salzburger Festspiele.
Audio
  • Kulisy jednego z najważniejszych festiwali muzycznych świata (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Logo festiwalu
Logo festiwaluFoto: Maciej Łukasz Gołębiowski/PR

Od prawie wieku każdego lata przyjeżdżają tu tysiące melomanów z całego świata, a także najlepsi soliści, dyrygenci i reżyserzy. W dniu tegorocznej inauguracji, dzięki pomocy Ewy Anzaloni z biura festiwalowego, udało nam się zajrzeć do trzech najsłynniejszych sal koncertowych, posłuchać fragmentów prób i dowiedzieć się więcej o historii tego wyjątkowego wydarzenia, o tym kto tu przyjeżdża i jak finansuje się festiwal kosztujący kilkudziesiąt milionów euro.

Na koniec posłuchaliśmy też Kenta Nagano, który bywał w Salzburgu wielokrotnie, a w tym roku zainaugurował festiwal wykonaniem "Pasji" Krzysztofa Pendereckiego i już niedługo poprowadzi tam premierową inscenizację Bachantek Hansa Wernera Henzego w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadzi: Maciej Łukasz Gołębiowski

Data emisji: 27.07.2018

Godzina emisji: 22.45

pg/mko

Czytaj także

98. Salzburger Festspiele. "Pasja" na początek

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 20:03
Na tegoroczną inaugurację jednego z najważniejszych letnich festiwali muzycznych w Europie -  Festiwalu w Salzburgu – wykonano "Pasję według św. Łukasza" Krzysztofa Pendereckiego. Jak podkreślał w Dwójce Maciej Łukasz Gołębiowski, słynne dzieło polskiego kompozytora zostało entuzjastycznie przyjęte przez festiwalową publiczność.
rozwiń zwiń