X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grotowski w indyjskim Bengalu

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 09:24
W audycji mówiliśmy o warsztatach, które w okresie Teatru Źródeł Jerzy Grotowski prowadził w Bengalu Zachodnim w Indiach.
Audio
  • Grotowski w indyjskim Bengalu (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: LUISPEPUNTO/Pixabay

W trakcie warsztatów współpracował z ludźmi bengalskiego teatru alternatywnego, a jego pobyt w Indiach współorganizował wówczas ośrodek Chitrabani, którego twórcą był jezuita – ojciec Gaston Roberge. Była to reportażowa opowieść o pamięci, jaką Jerzy Grotowski pozostawił wśród żyjących jeszcze, indyjskich uczestników warsztatów w Kenduli nad rzeką Ojoy.

Także opowieść o wpływie Grotowskiego na działania artystyczne uczestników warsztatów z roku 1980, podczas których prowadził m.in. dwa warsztaty z The Living Theatre w miejscowości Khardaha (przedmieścia Kalkuty) oraz warsztaty we wsi Kenduli. Swoimi wspomnienami dzielili się w audycji uczestnicy spotkań z Jerzym Grotowskim: Abani Biswas, Ramu Dhar, Sunetra Ghatak Chaterjee i Joe Sebastian.

***

Audycja: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Krzysztof Renik

Data emisji: 27.01.2019

Godzina emisji: 15.00

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magia i pęknięcia. 20. rocznica śmierci Grotowskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 14:00
- To jest dość niesamowite, że niepozorny, dziwny człowiek z brodą potrafił mówić w taki sposób, że zapalały się świeczki w oczach - opowiadał w 2015 roku w Dwójce teatrolog Dariusz Kosiński. Z okazji 20. rocznicy śmierci Jerzego Grotowskiego przypominamy radiowe nagrania poświęcone temu znakomitemu twórcy. Wśród archiwaliów: wypowiedź samego mistrza. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eugenio Barba. Włoski uczeń Grotowskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 13:30
W "Notatniku Dwójki" rozmawialiśmy z reżyserem teatralnym, dramatopisarzem i teoretykiem, twórcą Odin Teatret, znajdującego się dziś w duńskim Holsterbro.
rozwiń zwiń