X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powielacze Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 12:43
W 38. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w audycji "Kwadrans bez muzyki" opowiedzieliśmy o pracy podziemnych drukarń.
Audio
  • Powielacze Solidarności (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
zdj. il.
zdj. il.Foto: PAP/Roman Jocher

Podziemne druki, wydawnictwa drugiego obiegu, domowe drukarnie – cenzura i wszechobecna kontrola sprawiały, że zakazane treści trzeba było przekazywać poza oficjalnymi instytucjami. Jak funkcjonował ten świat pod koniec lat 70. i w latach 80.? Jak zorganizowane były podziemne drukarnie, skąd brano papier, z jakich sprzętów korzystano i jak wyglądała praca drukarzy?

Stan wojenny. Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Goście audycji: Mirosław Chojecki (w 1977 r. twórca działającej poza cenzurą Niezależnej Oficyny Wydawniczej "NOWa") oraz "drukarz" Tomasz Truskawa - od 1984 r. członek redakcji "Robotnika", drukował "Robotnika Pomorza Zachodniego", "Biuletyn Informacyjny PPS", "Gazetę Jastrzębską", "Iskrę" (Lublin), "Falę" (Siedlce) i "Barykadę" (Pionki).

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadzi:  Aleksandra Łapkiewicz-Kalinowska

Data emisji: 13.12.2019

Godzina emisji: 15.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Palimpsest powstańczy. Pamięć o wydarzeniach roku 1944

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 10:11
- Pierwsza notatka, którą napisałem pokazała się 4 sierpnia w przeddzień wydarzeń, które uważa się za początek rzezi Woli, trwającej według najnowszych badań trzy dni. Ta notatka była prostym odruchem powstałym trochę w kontrze do tego, jak się hucznie obchodzi rocznice godziny "W" – mówił w Dwójce Radosław Wiśniewski, autor książki  "Palimpsest Powstanie".
rozwiń zwiń