12 minut dla Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 14:03
W audycji opowiedzieliśmy o Wieczorze Prawykonań, czyli finale Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego zorganizowanego z okazji Roku Moniuszki przez Związek Kompozytorów Polskich i Teatr Wielki Operę Narodową.
Audio
  • 12 minut dla Moniuszki (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Stanisław Moniuszko
Stanisław MoniuszkoFoto: Polona/domena publiczna

Ideą tego konkursu jest odrodzenie twórczości operowej, która nawiązywałaby do koncepcji estetycznej Stanisława Moniuszki – dramatu muzycznego powstałego na kanwie problemów społecznych. W I etapie konkursu zostało wybranych sześć utworów, które zostaną wykonane publicznie podczas wspólnego wieczoru prawykonań, po czym nastąpi wyłonienie zwycięzców konkursu.

ROK MONIUSZKI W POLSKIM RADIU >>>

W audycji usłyszeliśmy wypowiedzi organizatorów, jurorów, realizatorów i wykonawców Koncertu Prawykonań.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadziła: Beata Stylińska

Data emisji: 16.12.2019

Godzina emisji: 15.00


Czytaj także

Moniuszko na scenach

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 21:19
W audycji "Moniuszko – historia prawdziwa" spotkaliśmy się z prof. Małgorzatą Komorowską, która opowiadała o tym, jak wyglądały inscenizacje oper polskiego kompozytora w różnych okresach dziejowych Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mit wieszcza narodowego

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 08:30
W przedostatniej audycji cyklu moniuszkowskiego na antenie Dwójki gościliśmy dr Agnieszkę Topolską, muzykolożkę, autorkę książek "Mit wieszcza. Stanisław Moniuszko w piśmiennictwie lat 1858-1989" i "Zupełnie inna książka o Stanisławie Moniuszce". 
rozwiń zwiń