X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wrzesień 1939. Czas próby Polaków

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 10:39
W naszym cyklu przedstawiamy fragmenty ostatnio wydanej książki brytyjskiego historyka Rogera Moorhouse'a "Polska 1939. Pierwsi przeciwko Hitlerowi". Czytał Andrzej Mastalerz.
Audio
  • Roger Moorhouse, "Polska 1939. Pierwsi przeciwko Hitlerowi", czyta Andrzej Mastalerz - fragm. 1. (To się czyta latem/Dwójka
  • Roger Moorhouse, "Polska 1939. Pierwsi przeciwko Hitlerowi", czyta Andrzej Mastalerz - fragm. 2. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Roger Moorhouse, "Polska 1939. Pierwsi przeciwko Hitlerowi", czyta Andrzej Mastalerz - fragm. 3. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Roger Moorhouse, "Polska 1939. Pierwsi przeciwko Hitlerowi", czyta Andrzej Mastalerz - fragm. 4. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Roger Moorhouse, "Polska 1939. Pierwsi przeciwko Hitlerowi", czyta Andrzej Mastalerz - fragm. 5. (To się czyta latem/Dwójka)
Andrzej Mastalerz
Andrzej MastalerzFoto: Wojciech Kusiński/PR

wrzesień 1939
Wrzesień 1939 - serwis specjalny

Obszerna, bogata w przypisy, ale przystępna i interesująca publikacja opowiada o roku 1939 w Polsce. "Druga Rzeczpospolita - przypomina wydawca - istnieje na mapie świata od zaledwie dwóch dekad, ale za granicami kraju rosną w siłę znane od wieków groźne potęgi. Nadchodzi wrzesień - czas próby. Brytyjski historyk przypomina światu, kto jako pierwszy przeciwstawił się Hitlerowi.".

Książka ukazała się nakładem krakowskiego wydawnicta ZNAK. Autorem przekładu jest Bartłomiej Pietrzyk.

***

Tytuł audycji: To się czyta latem

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Data emisji: 26.08-30.08

Godzina emisji: 10.45

bch

Zobacz więcej na temat: II wojna światowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cud w Gwieździe Morza

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 15:17
W audycji rozmawialiśmy o przypadkowo odnalezionych pamiątkach po księdzu z sopockiej parafii zamordowanym w obozie w Dachau. Jak to się stało, że przez wiele lat nikt ich nie odnalazł?
rozwiń zwiń