X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cud w Gwieździe Morza

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 15:17
W audycji rozmawialiśmy o przypadkowo odnalezionych pamiątkach po księdzu z sopockiej parafii zamordowanym w obozie w Dachau. Jak to się stało, że przez wiele lat nikt ich nie odnalazł?
Audio
  • O cennych pamiątkach związanych z ks. Jerzym Majewskim znalezionych w czasie remontu kościoła Gwiazda Morza w Sopocie (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Nagel Photography

Podczas trwającego remontu w kościele Gwiazda Morza w Sopocie robotnicy odnaleźli historyczne pamiątki po zamordowanym w obozie w Dachau księdzu Jerzym Majewskim. Wśród nich są dokumenty świadczące o polonijnej działalności ks. Majewskiego.

Jak to się stało, że przez wiele lat nikt nie odnalazł wspomnianych dokumentów? Dlaczego duchowny ukrył je na strychu kościoła? Jaką one mają wartość dla Sopotu i dla pamięci o Polonii? O tym w nagraniu audycji, w której opowiedzieliśmy również o powstającej na terenie parafii Izbie Polonii Sopockiej.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotował: Adrian Bąk

Data emisji: 7.08.2019

Godzina emisji: 15.00

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kartka z Powstania". Od niepozornego eksponatu do filmu w technologii VR

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 10:13
Opowieść o powstańcu warszawskim kpt. Władysławie Sieroszewskim "Sabale" to pierwsze w Polsce fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).
rozwiń zwiń