X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zgłębianie Orientu z prof. Majdą

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 21:30
Posłuchaj fascynujących opowieści prof. Tadeusza Majdy, wybitnego turkologa.
Audio
  • Prof. Tadeusz Majda o latach młodzieńczych i wyborze kierunku studiów (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Tadeusz Majda o latach studenckich (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Tadeusz Majda o pracy nad przekładem dzieła Ibn Battuty "Osobliwości miast i dziwy podróży" oraz o swojej fascynacji rękopisami (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Majda o podróżach do Egiptu i na Bliski Wschód, o sztuce islamu i o swoich studiach nad tkaninami tureckimi (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Majda o pracy nad dziełem Wacława Seweryna Rzewuskiego "O koniach wschodnich pochodzących od ras arabskich" i o kończącym się właśnie roku polskim w Turcji (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
W jednej ze swoich gawęd profesor Tadeusz Majda opowie o sztuce islamu i o swoich studiach nad tkaninami tureckimi (na zdjęciu turecki dywan)
W jednej ze swoich gawęd profesor Tadeusz Majda opowie o sztuce islamu i o swoich studiach nad tkaninami tureckimi (na zdjęciu turecki dywan)Foto: Wikipedia/Hans Bernhard/C.C. 3.0

Profesor Tadeusz Majda związany jest z Uniwersytetem Warszawskim od 1955 roku. Zainteresowania naukowe profesora skupiają się na języku i literaturze osmańskiej, a także na językach tureckich z grupy kipczackiej, takich jak język tatarski polsko-litewskich Tatarów, mamelucko-kipczacki, używany przez Mameluków w Egipcie i Syrii, oraz czagatajski – język literacki Azji Środkowej używany do czasów nowożytnych.

Drugą dziedziną zainteresowań profesora jest sztuka islamu, szczególnie sztuka turecka. Od 1989 roku pełni funkcję kuratora Zbiorów Sztuki Orientalnej Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie zorganizował kilka znaczących wystaw, jak na przykład wystawę "Wojna i pokój – Stosunki polsko-tureckie od XV do XIX wieku" prezentowaną w Stambule w 1999 i w Warszawie w 2000 roku.
***
Nazwa audycji: "Zapiski ze współczesności"

Przygotowała: Ewa Stocka-Kalinowska

Data emisji: 15-19.12.2014

Godzina emisji: 11.45
bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Geografie" - literacka podróż w nieznane

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 19:00
Z Giovannim Catellim, włoskim prozaikiem, eseistą, dziennikarzem i podróżnikiem, porozmawiamy o jego "Geografiach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyższość kultury Zachodu wynika z jej miałkości”

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 12:00
- Wszechobecność cierpienia w Timorze uświadomiła mi, że nasza kultura też opiera się na ukrytej przemocy - uważa Mateusz Janiszewski, autor "Domu nad rzeką Loes".
rozwiń zwiń