Rodzina, Śląsk, teatr. Opowieści Olgierda Łukaszewicza

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 09:00
Bohaterem "Zapisków ze współczesności" był znakomity aktor, prezes Związku Artystów Scen Polskich, który odebrał Wielką Nagrodę na tegorocznym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry".
Audio
  • Olgierd Łukaszewicz wspomina rodzinny dom, swoich rodziców, klimat, w którym wzrastał i kształtował swój charakter i życiowe plany (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Olgierd Łukaszewicz o śląskim pejzażu, który towarzyszył mu od najmłodszych lat (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Olgierd Łukaszewicz wspomina pracę z Andrzejem Wajdą - na planie filmowym, w studiu telewizyjnym i na scenie teatralnej (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Olgierd Łukaszewicz o pracy w teatrze i twórczości Franza Kafki (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Olgierd Łukaszewicz opowiada o Teatrze Powszechnym kierowanym przez Zygmunta Hübnera oraz o swojej społeczno-obywatelskiej pasji (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Olgierd Łukaszewicz
Olgierd ŁukaszewiczFoto: Grzegorz Śledź/PR2

lilla weneda-  nagr słuch tpr-24_.JPG
Festiwal "Dwa Teatry" 2017 w radiowej Dwójce

Nagrodę "Dwóch Teatrów" Olgierd Łukaszewicz odebrał za wybitne kreacje aktorskie w teatrze radiowym i telewizyjnym.

W Dwójce aktor wspominał rodzinny dom, swoich rodziców, klimat, w którym wzrastał i kształtował swój charakter i życiowe plany. Opowiadał również o Śląsku, który stał się jego małą ojczyną (to przywiązanie do regionu miało też konsekwencje zawodowe - u Kazimierza Kutza wystąpił w "Soli ziemi czarnej" i "Perle w koronie"). Olgierd Łukaszewicz mówił także o pracy z Andrzejem Wajdą (na planie filmowym, w studiu telewizyjnym i na scenie teatralnej) czy o swojej społeczno-obywatelskiej pasji, która towarzyszy mu nie tylko w związku z pełnieniem funkcji prezesa ZASP.


Ewa Dałkowska 1200.jpg
Podróż przez wspomnienia Ewy Dałkowskiej

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności

Przygotowała: Małgorzata Szymankiewicz

Data emisji: 19.-23.06.2017

Godzina emisji: 11.45 

Czytaj także

Artystyczne tradycje w rodzinie Jolanty Lothe

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 09:05
Bohaterką "Zapisków ze współczesności" była aktorka scen warszawskich, współzałożycielka videoteatru POZA, córka Wandy Stanisławskiej-Lothe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Wiśniewska: wolę charakterystyczne role

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 12:30
- Myślę, że zawsze krótkie nogi ma utrzymanie niewątpliwej urody na ekranie. Nie muszę być zawsze śliczna, mieć błyszczące usteczka i trzepotliwe rzęsy. Takie podejście nigdy mnie nie interesowało – powiedziała w Dwójce słynna aktorka.
rozwiń zwiń