Chopin i cała reszta. Opowieści Stanisława Leszczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 12:00
Bohaterem "Zapisków ze współczesności" był twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa".
Audio
  • Stanisław Leszczyński o dzieciństwie w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Stanisław Leszczyński o przeprowadzce do Warszawy i początkach swojej edukacji muzycznej (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Stanisław Leszczyński o znajomości z Włodzimierzem Kotońskim, o współpracy z Polskim Radiem (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Stanisław Leszczyński o czasach studenckich i pierwszych zawodowych doświadczeniach (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Stanisław Leszczyński o początkach pracy w roli rzecznika prasowego Polskich Nagrań (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Stanisław Leszczyński jest również współtwórcą i pierwszym dyrektorem studia Polskiego Radia  S-1 (obecnie im. Witolda Lutosławskiego)
Stanisław Leszczyński jest również współtwórcą i pierwszym dyrektorem studia Polskiego Radia S-1 (obecnie im. Witolda Lutosławskiego)Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Stanisław Leszczyński - krytyk, publicysta, menadżer, pedagog - wcześniej pełnił funkcję zastępcy dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Był również dyrektorem nagrań Muzycznych PR, pierwszym dyrektorem i współtwórcą Studia Koncertowego Polskiego Radia - wówczas S1, dziś Studia im. Witolda Lutosławskiego.

Bohater audycji jest również wydawcą, pomysłodawcą i redaktorem płytowych wydań muzyki polskiej, w tym kroniki Konkursów Chopinowskich. Piastuje także stanowisko zastępcy dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina do spraw edukacji muzycznej, nagrań i koncertów.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności

Przygotowała: Beata Stylińska

Gość: Stanisław Leszczyński (krytyk, publicysta, menadżer, pedagog)

Data emisji: 14-18.08.2017

Godzina emisji: 11.45

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Chopin i jego Europa" na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 16:05
W dniach 12-30 sierpnia odbywa się współorganizowany przez Dwójkę Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Chopin i jego Europa". Poniżej przedstawiamy plan Dwójkowych transmisji festiwalowych koncertów i rozmów z artystami.
rozwiń zwiń