X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Literackie chichoty i humory

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 18:37
W "Dwukropku" spotkaliśmy się z Leszkiem Engelkingiem, Julią Różewicz oraz dr Elizą Kącką, którzy podjęli próbę odpowiedzi na pytanie: czy humor ma narodowość?
Audio
Okładka książki Saturnin Zdenka Jirotki
Okładka książki "Saturnin" Zdenka JirotkiFoto: Mat. prasowe

Lektura "Saturnina" Zdenka Jirotki, kultowej w Czechach powieści z imponującą dawką angielskiego dowcipu, w polskim przekładzie Leszka Engelkinga, skłania nas do postawienia poważnych pytań z przymrużeniem oka.

Autor wraz z gośćmi zastanawiał się, czy humor ma narodowość - bo skąd przekonanie, że pewne społeczeństwa są lepiej predestynowane do śmiania się, a inne gorzej. Padło także pytanie o to, czy istnieje taka formacja kulturowa jak humor typowo polski. A może jednak jest to swego rodzaju hybryda i to nieustająco spychana w niszę jako gatunkowo gorsza od powagi właściwiej kulturze wysokiej?

***

Tytuł audycji: Dwukropek

Prowadził: Piotr Kofta

Goście: Leszek Engelking (autorem polskiego przekładu książki "Saturnin" Czecha Zdenka Jirotki), Julia Różewicz (tłumaczką i wydawcą "Saturnina") oraz literaturoznawczyni dr Eliza Kącka

Data emisji: 8.12.2019

Godzina emisji: 16.00

am

Zobacz więcej na temat: humor KSIĄŻKA KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Żarty" to "żarłoczny"? Zagadki z humorem

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 18:07
Z okazji prima aprilis sprawdzaliśmy w "Naszym języku współczesnym", na ile znana jest leksyka czy frazeologia związana z humorem i dowcipem.
rozwiń zwiń