X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Wirth: interesuje mnie teatr, którego nie ma

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 15:00
– Pisałem o teatrze jako dotąd nie wypróbowanej możliwości, jako utopii estetycznej. Nie rozumiano mnie – mówił słynny teatrolog, reżyser i performer.
Audio
  • Andrzej Wirth: interesuje mnie teatr, którego nie ma (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Andrzej Wirth
Andrzej WirthFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Andrzej Wirth, uczeń Kotarbińskiego i Tatarkiewicza, wielka postać teatru nowoczesnego, jest wynalazcą teatrologii praktycznej. Sam określiłby swoje zainteresowania formułą "teatr, jaki mógłby być". Przyświecała ona w latach 60. jego polskim felietonom w "Nowej Kulturze" i "Polityce". Pod tym tytułem w 2002 r. ukazała się także książka z przekładami angielskich i niemieckich tekstów teatrologa.

– Tej formuły w Polsce nie rozumiano – wspominał Andrzej Wirth. – Wielu kolegów wyśmiewało mnie. Według nich powinno się pisać o teatrze, który jest, a nie o tym, jaki ma on być – opowiadał.

Prowadzenie: Jacek Wakar

Goście: Andrzej Wirth

Tytuł audycji: "Spotkania po zmroku"

Data emisji: 5.11.2014

Godzina emisji: 20.00

mc/bch

Zobacz więcej na temat: Jacek Wakar TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tom Waits jak Tadeusz Kantor

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 18:00
- Po śmierci Kantora aktorzy próbowali kontynuować jego teatr. Bez sukcesów. Tom Waits jest zjawiskiem tak samo niepowtarzalnym. Tworząc spektakle oparte na jego twórczości, nie możemy być mu wierni. Możemy tylko szukać inspiracji - mówił w Dwójce reżyser Łukasz Czuj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kogo Krystian Lupa uśmierca w "Wycince"?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 21:00
Czy wrocławski spektakl Krystiana Lupy na motywach powieści austriackiego pisarza Thomasa Bernharda może wywołać takie samo oburzenie, jakie przed laty w Austrii wywołała sama powieść? Między innymi o to pytał swoich gości Jacek Wakar.
rozwiń zwiń