X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Olbiński. Recepty plakacisty na sukces w USA

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 13:00
- W Ameryce ludzie szybko zapominają. Co sezon trzeba o sobie przypominać - mówił w Dwójce jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu.
Audio
  • Rafał Olbiński o swoich życiowych i artystycznych ścieżkach (Spotkania po zmroku/Dwójka)
W szkole nie byłem jakoś specjalnie uzdolniony plastycznie, rysowałem głównie walki Indian z kowbojami mówił w Dwójce Rafał Olbiński
"W szkole nie byłem jakoś specjalnie uzdolniony plastycznie, rysowałem głównie walki Indian z kowbojami" mówił w Dwójce Rafał OlbińskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Rafał Olbiński opuścił Polskę w latach 80. W kraju zasłynął oryginalnymi ilustracjami tworzonymi dla magazynu "Jazz Forum". W Nowym Jorku szybko nawiązał współpracę z czołowymi pismami jak "The New York Times" czy "Newsweek".

Artysta opowiadał, że w Ameryce wartości takie jak pokora czy skromność nie są w cenie. Liczy się za to ciężka praca i rzetelność. - Jak zawalisz robotę, następnej nie dostaniesz. To uczy dyscypliny i punktualności. Teraz się nie mogę w Polsce przyzwyczaić, że jak się umawiam np. na 15.00, to może oznaczać równie dobrze 15.03. Te trzy minuty to są jakieś pieniądze, które uciekają - zauważał.

Olbiński wyznawał, że rywalizacja na amerykańskim rynku w jakiś sposób go zakonserwowała. - Z podnieceniem myślę o tym, co będę robił jutro.

W audycji artysta opowiadał o swoich pracach, m.in. o głośnym plakacie do opery "Salome" Richarda Straussa, który wywołał skandal w kręgach nowojorskich melomanów.

***

Tytuł audycji:  Spotkania po zmroku

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Goście: Rafał Olbiński (artysta, grafik, ilustrator)

Data emisji: 14.06.2016

Godzina emisji: 22.30

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Olbiński. Z Nowego Jorku do nowej Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 10:40
– Przyjechałem do Polski, żeby być świadkiem tego, co się dzieje, bo to jedyny taki moment w historii – mówił malarz, grafik i plakacista o powrocie do kraju urodzenia.
rozwiń zwiń