Polskie Radio
Section05
plakat

Plakaty i ilustracje Janusza Stannego "Dzieciaki": podróż w czasie dla dzieci i rodziców

W lubelskim Centrum Spotkania Kultur została otwarta wystawa plakatów i ilustracji Janusza Stannego "Dzieciaki". Prezentując motywy dziecięce w twórczości wybitnego polskiego artysty, zaprasza zarazem najmłodszych, i ich rodziców oczywiście, w swoistą podróż w czasie, do lat 70. i 80., kiedy królowała zupełnie inna kreska i estetyka.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA grafika KSIĄŻKA plakat Lublin Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wystawa Katarzyna Cygler Trójka

28. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie. Wkrótce finisaż

W warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych dobiega końca 28. Międzynarodowe Biennale Plakatu. - Podczas tegorocznej edycji twórcy dotykali różnorodnej tematyki. Były tematy związane z wojną na Ukrainie, ale także społecznie zaangażowane. Plakaty oscylowały też wokół reklamy, pojawiała się muzyka, kultura i sztuka - mówi Justyna Czerniakowska, sekretarz generalny Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo plakat wystawa Katarzyna Dydo

"Biało-czerwono-biały": międzynarodowa wystawa plakatów wspierająca wolną Białoruś

Na ul. Foksal 11 w Warszawie mieści się, o czym nie każdy musi wiedzieć, Muzeum Wolnej Białorusi. I właśnie tam, w czwartek 23 marca, odbędzie się wernisaż i uroczyste przekazanie wystawy plakatów "Biało-czerwono-biały". Wystawa to efekt międzynarodowego konkursu, a prace nawiązują do bezprecedensowej mobilizacji społeczeństwa białoruskiego na rzecz demokratycznych przemian po sfałszowanych wyborach prezydenckich 9 sierpnia 2020 r.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA plakat Białoruś Narodowe Centrum Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wystawa Rafał Wiśniewski Katarzyna Cygler Trójka

Otwarto pierwszą w Polsce galerię sztuki nowoczesnej na obszarze wiejskim

Tu powstawały mowy Mikołaja Sienickiego, wielokrotnego marszałka sejmu w XVI wieku. Tu żył i tworzył Mikołaj Rej. Mowa o Siennicy Różanej w województwie lubelskim. Dobra te, przez dziesięciolecia, należały do magnackiego rodu Potockich, a kilkanaście dni temu w zabytkowym dworku otwarto pierwszą w Polsce Galerię Sztuki Nowoczesnej na obszarze wiejskim: Dwór Sztuki.  
Zobacz więcej na temat:  lubelskie Jakub Domoradzki KULTURA malarstwo rzeźba plakat