Polskie Radio
Section05
plakat

Muzycznych plakatów czar - co wieszaliśmy i wieszamy na ścianach?

Dziś ciężko jest nam sobie wyobrazić wydarzenie muzyczne bez oprawy graficznej - widzimy ją na stronach festiwalu, w mediach społecznościowych, ale wciąż też na ulicach, w formie plakatów. Ta popularna forma reklamy ma za sobą lata rozwoju. Przypominamy też, że plakaty z czasopism dla nastolatków chętnie wieszaliśmy na ścianach naszych pokojów. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka plakat Aleksandra Jasińska Małgorzata Jakubowska MUZYKA

Targi Rzeczy Ładnych, czyli najlepszy polski design, grafiki i plakaty

Przed nami dwa dni spotkań z... ładnymi rzeczami. Jest na to szansa podczas dwudniowych Targów Rzeczy Ładnych, które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę w Warszawie. Spotkać tam będzie można blisko 200 wystawców prezentujących najlepszy polski design, ale także znakomite polskie plakaty.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA design STYL ŻYCIA plakat grafika projektowanie moda Warszawa targi Piotr Firan Trójka

"Make Jazz, Not War". Wystawa plakatów konkursowych w Gliwicach

Za nami pierwszy etap Międzynarodowego Konkursu Plakatu "We Want Jazz", którego hasło przewodnie brzmi "Make Jazz, Not War". - W obliczu agresji Rosji na Ukrainę nie wyobrażaliśmy sobie innego tematu, z drugiej strony w komisji konkursowej pojawiały się obawy - mówił organizator wydarzenia Jerzy Szczerbakow, prezes Fundacji Popularyzacji Muzyki Jazzowej EUROJAZZ.
Zobacz więcej na temat:  plakat Jazz Dwójka Roch Siciński wystawa Gliwice

Plakaty z XX Igrzysk Olimpijskich w Monachium na Stadionie Śląskim w Chorzowie

W tym roku mija dokładnie pół wieku od XX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Monachium. Świat zapamiętał je m.in. z powodu tragicznego w skutkach ataku terrorystycznego, Polacy – dzięki znakomitej postawie naszych sportowców. Ale były to także igrzyska niezwykłe pod względem wizualnym. I właśnie temu ostatniemu aspektowi poświęcona jest wystawa "Monachium 1972. Sport i sztuka. Plakat olimpijski ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego", otwarta na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA muzeum wystawa plakat igrzyska olimpijskie Tomasz Miara Trójka

Mikroturystyka, czyli wakacyjny wypoczynek za rogiem

Zamiast wyjazdu do nadmorskiego kurortu – namiotowy wypad nad rzekę, a zamiast przemierzania długich szlaków górskich – spacery po okolicznych lasach. To wszystko maksymalnie kilkanaście kilometrów od domu. Amatorów wrażeń w najbliższej okolicy przyciąga tzw. mikroturystyka.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Firan Trójka KULTURA Międzyzdroje Olaf Lubaszenko Andrzej Pągowski plakat Krzysztof Kieślowski gwiazdy Joanna Trzepiecińska Lesław Żurek katarzyna maciąg

Wernisaże, koncerty i odciskanie dłoni. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Po dwuletniej przerwie powrócił Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach! To już 25., jubileuszowa edycja imprezy, gromadzącej największe osobowości ze świata polskiej kultury. – Chcieliśmy zmieścić ogrom festiwalowych wydarzeń, a tych jest, jak zwykle, naprawdę sporo. Są koncerty, spektakle, słuchowiska, imprezy sportowe i sesje autografów, na które widzowie bardzo czekają. Zapewniamy szerokie spektrum rozrywki i kultury – mówiła w Trójkowej audycji "Zapraszamy na weekend" rzeczniczka 25. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach Magdalena Kuszewska.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Firan Trójka KULTURA Międzyzdroje Olaf Lubaszenko Andrzej Pągowski plakat Krzysztof Kieślowski gwiazdy Joanna Trzepiecińska Lesław Żurek katarzyna maciąg Henryk Talar spektakl

"Kieślowski na nowo". Wystawa plakatów Andrzeja Pągowskiego w Międzyzdrojach

W ramach 25. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach pokazywana jest wystawa plakatów Andrzeja Pągowskiego, zatytułowana "Kieślowski na nowo". – To projekt dosyć stary, bo zrobiony na 25. rocznicę śmierci Krzysztofa. Stwierdziliśmy jednak, że skoro robimy festiwal poświęcony Kieślowskiemu, to chociaż we fragmencie pokażemy tę wystawę – opowiada w Trójce Andrzej Pągowski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Międzyzdroje Piotr Firan Raf Uzar Paweł Turski Andrzej Pągowski Krzysztof Kieślowski plakat FILM kino Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach