X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Bobkowski na wyspie skarbów

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 20:00
O "Szkicach piórkiem" - słynnych, znakomitych dziennikach Bobkowskiego - opowiadał w nowej Dwójkowej audycji prof. Maciej Urbanowski.
Audio
  • Andrzej Bobkowski na wyspie skarbów (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Andrzej Bobkowski z żoną Barbarą
Andrzej Bobkowski z żoną BarbarąFoto: ze zbiorów specjalnych Biblioteki Instytutu Badań Literackich PAN

Zobacz więcej
bob-basia.JPG
ALFABET BOBKOWSKIEGO - SERWIS SPECJALNY POLSKIEGO RADIA

"Wyspa skarbów" to nowy cykl audycji z udziałem Macieja Urbanowskiego - historyka literatury, krytyka literackiego, edytora, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prof. Urbanowski będzie opowiadał o swoich ukochanych książkach i istotnych dla siebie pisarzach.

Tematem pierwszej audycji były "Szkice piórkiem" Andrzeja Bobkowksiego, książka, która po raz pierwszy została wydana w 1957 r. roku przez Instytut Literacki w Paryżu. Sam autor mówił o niej żartobliwie, że to "orchidee w sosie pomidorowym". Ale te zapiski prowadzone w latach 1940-44 w okupowanej Francji dla wielu czytelników stały się prawdziwym objawieniem. A sam Andrzej Bobkowski, który w "Szkicach piórkiem" stwierdzał: "Tylko człowiek nie jest fikcją. Cały świat może być ojczyzną i każdy człowiek bratem. Bo świat to człowiek, przede wszystkim człowiek", stał się dla wielu ważnym pisarzem, intelektualistą, przewodnikiem. Prof. Maciej Urbanowski natomiast nazwał tę książkę "arcydziełem diarystyki polskiej, arcydziełem literatury wojennej, arcydziełem myśli, arcydzielnym projektem życia".

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku (cykl "Wyspa skarbów")

Prowadzi: Dorota Gacek

Gość: prof. Maciej Urbanowski

Data emisji: 26.10.2016

Godzina emisji: 21.30

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bobkowski - więcej niż chuligan wolności

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 17:00
Książka "Na łuku elektrycznym. O pisaniu Andrzeja Bobkowskiego" Macieja Nowaka proponuje inne, dalekie od powierzchownych sądów, odczytanie twórczości autora "Szkiców piórkiem".
rozwiń zwiń