X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Klawesynowe zagadki w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2011 23:51
Muzyczny turniej Dwójki przebiegnie pod znakiem klawesynu. Dawni mistrzowie uwielbiali naśladować na nim dźwięki natury.
Audio

Kura nie należy do zwierząt zbyt atrakcyjnych. Nie dość, że nie mieści się w kaście ptaków uprzywilejowanych, które potrafią latać, to jeszcze wygląda tak sobie, choć czasami jej upierzenie może zachwycić. Nie wiem, co lepsze - kura czy krowa; jedna daje jaja, druga mleko - i jak tu rozstrzygnąć, co w naszej kuchni większe ma znaczenie: pyszna jajecznica czy to wszystko, co z mleka się wywodzi. Do tej refleksji natchnął mnie utwór, który otworzy kolejne wydanie Muzycznego turnieju Dwójki – sławna miniatura klawesynowa Jeana-Philippa Rameau pod tytułem "Kura".

Klawesyn to taki dziwny instrument, który około końca XVIII wieku nagle umarł, choć jego żywotność w tamtym stuleciu była nad wyraz aktywna, by potem zmartwychwstać w stuleciu XX, w czasie wydawałoby się jak najbardziej takiemu aktowi estetycznej reaktywacji nieprzychylnym. A jednak tak właśnie się stało nie tylko za sprawą pięknych suit klawesynowych wielkich Francuzów z XVIII wieku. Sławną miniaturą Jeana-Philippa Rameau otworzymy najbliższy Muzyczny turniej Dwójki.

Zapraszam. Piotr Orawski.   

29 maja (niedziela), godz. 12:00

/
Zobacz więcej na temat: jajecznica Jean-Philippe Rameau
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Operowy turniej Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2011 10:48
Opera włoska zdominowała sceny Europy w XVIII wieku. We włoskim stylu komponowali Hasse, Handel, Mozart. Czas więc na powtórkę z włoskiego - początek dziś o 12.00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papieże muzyki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 16:09
W Muzycznym Turnieju Dwójki zapytamy o tych papieży, którzy odegrali znaczącą rolę w historii muzyki.
rozwiń zwiń