X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jonas Kaufmann jako Don Carlos w Operze Paryskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 14:43
Zapraszamy na retransmisję paryskiego spektaklu dzieła Giuseppe Verdiego w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. W roli tytułowej: ceniony niemiecki tenor.
Jonas Kaufmann
Jonas KaufmannFoto: Gregor Hohenberg/mat. prasowe

Warlikowski1200.jpg
"Opera się odradza opowiadając o czym innym niż teatr"

Verdi napisał "Don Carlosa" na zamówienie opery paryskiej.  Tworzył swoje dzieło w Genui, gdzie schronił się przed działaniami wojennymi prusko-austriackiego konfliktu 1866 roku. Opera miała uświetnić wystawę światową 1867 roku, ale niestety nie spodobała się cesarzowej Eugenii. Spotkała się natomiast z dobrym przyjęciem w londyńskim Covent Garden, a potem w Bolonii.

Program:
Giuseppe Verdi Don Carlos - opera w pięciu aktach do libretta Josepha Méry’ego i Camille’a du Locle według poematu Friedricha Schillera – wersja paryska.

Wykonanie:
Ildar Abdrazakov – bas (Król Filip II), Jonas Kaufmann – tenor (Don Carlos), Ludovic Tézier – baryton (Rodrigo), Dmitry Belosselskiy – bas (Wielki Inkwizytor), Sonya Yoncheva – sopran (Elżbieta de Valois), Elīna Garanča – mezzosopran (Księżniczka Eboli), Eve-Maud Hubeaux – sopran (Tebaldo), Tiago Matos, Michał Partyka, Tomasz Kumięga, Mikhail Timoshenko, Andrzej Filończyk, Daniel Giulianini – posłowie flandryjscy, Silga Tīruma – sopran (Głos), Julien Dran – tenor (Hrabia Lerma), Hyun-Jong Roh – tenor (Herold), Krzysztof Bączyk – bas (Mnich)

Chór i Orkiestra Opery Paryskiej, dyr. Philippe Jordan

(Opéra Bastille, Paryż, 10.10.2017)

***

Na "Wieczór operowy" w sobotę (5.05) o godz. 20.00 zaprasza Adam Suprynowicz.

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Verdi i mocny debiut Ochmana w Metropolitan Opera

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 14:00
- "Nieszpory sycylijskie" to utwór, w którym wszystkie partie są niezwykle skomplikowane i trudne wokalnie –  podkreślił polski tenor, opowiadając o operze Verdiego, w której zadebiutował 12 marca 1975 roku w słynnym nowojorskim teatrze.
rozwiń zwiń