Co dalej z polskimi filharmoniami?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 10:30
Zapraszamy na rozmowę o ustawie sejmowej dotyczącej działalności kulturalnej oraz o Konkursach na dyrektorów w Filharmoniach.
Audio
Filharmonia Poznańska
Filharmonia PoznańskaFoto: fot. Bardrock/Wikimedia Commons/CC

O tym, co proponowane zmiany oznaczają dla instytucji, gdzie żywo bije serce muzyki, rozmawiali: Kazimierz Kord, pełniący funkcję dyrektora Filharmonii Narodowej w latach 1977 - 2001, Zenon Butkwiecz, dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Andrzej Kosendiak, dyrektor naczelny Filharmonii Wrocławskiej i Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, oraz Dorota Kozińska, krytyk muzyczny.

Audycja Anny Skulskiej i Beaty Stylińskiej.

Czytaj także

Goście na 75-lecie Dwójki: Antoni Wit

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 09:30
Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Narodowej opowiadał o swoich związkach z Dwójką i ogólnie z Polskim Radiem. Mówił między innymi o tym, jak pracowało mu się Lang Langiem i czym charakteryzowała się praca z NOSPR-em.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Subkultura Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 17:33
Ludzie dzisiaj zamknięci są w swoich subkulturach. Słowem tym określa się już nie tylko hiphopowców czy słuchaczy heavy metalu, ale także bywalców filharmonii czy wielbicieli poezji. Jedyny problem polega na tym, że członkowie tych subkultur traktują siebie wzajemnie z nieufnością.
rozwiń zwiń