X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Haiku Ryszarda Krynickiego

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 15:30
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Ryszardem Krynickim - tegorocznym laureatem nagrody Polskiego PEN Clubu im. Jana Parandowskiego za całokształt twórczości. Niedawno ukazał się nowy tom wierszy poety "Haiku. Haiku mistrzów".
Audio
  • Ryszard Krynicki o tomie "Haiku. Haiku mistrzów" (Poranek Dwójki)
  • Małgorzata Nowak o XXIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej "Gaude Mater” (Poranek Dwójki)
Ryszard Krynicki
Ryszard KrynickiFoto: Wikipedia/Zbigniew Kresowaty

Pierwszy od wielu lat tom z nowymi utworami Ryszarda Krynickiego zawiera niepublikowane, powstające na przestrzeni kilkunastu lat haiku, jak również wiersze  będące świadectwem dochodzenia do tej formy wypowiedzi poetyckiej oraz przekłady japońskich mistrzów, na których niegdysiejszy przedstawiciel Nowej Fali uczył się haiku - Matsuo Bashō, Yosa Buson, Kobayashi Issa oraz Masaoka Shiki. Są to jednak raczej parafrazy niż wierne tłumaczenia. Krynicki nie zna japońskiego, bazował więc na przekładach - jak sam przyznaje w posłowiu - angielskich, czeskich, niemieckich i rosyjskich. Nie ma w tym jednak nic zdrożnego - poezja rządzi się własnymi prawami. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Ryszardem Krynickim w "Poranku Dwójki".

Poeta opowiadał o swojej książce w audycji "Wybieram Dwójkę" >>>

W audycji zapowiedzieliśmy też tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater w Częstochowie.

W naszym konkursie "Płyta tygodnia" do wygrania jazzowe opracowania piosenek Władysława Szpilmana. Gra Uri Caine z towarzyszeniem polskich muzyków. Nagranie z ubiegłorocznego Tzadik Poznań Festival opublikowała firma Multikulti. Oprócz tego w audycji: "Słowo na dzień", wiadomości, "Archiwalnia", "Piosenka z rekomendacją" (tym razem wyboru dokonał Maciej Prus) oraz kolejny tytuł z cyklu "25 książek na 25 -lecie".

Audycję przygotował Tomasz Obertyn.

mc/jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Proste zdania chwytają za gardło. Poezja Tadeusza Różewicza

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 13:00
– Z najprostszych, elementarnych, wręcz banalnych zdań i wypowiedzeń poeta budował niezwykle wstrząsające teksty. Niesamowite, skupione, ostre wiersze – mówił w Dwójce Bronisław Maj o zmarłym 24 kwietnia Tadeuszu Różewiczu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poetycki styl życia. Kościół i literatura

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 16:00
– Sądzę, że Jan Paweł II nie wyobrażał sobie Kościoła bez poetyckiego spojrzenia na świat. Stał się on podstawą aktywności papieża, na którego tak czekali polscy romantycy – mówił w Dwójce poeta i filozof ks. prof. Jan Sochoń, z którym spotkaliśmy się w dniu kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.
rozwiń zwiń