Bruno i Bruno w Drohobyczu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2014 09:00
W piątkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy na temat Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza, który po raz szósty rozpocznie się już niebawem w Drohobyczu.
Audio
  • Jan Gondowicz i Wera Meniok zapraszają na Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu (Poranek Dwójki)
  • Mariusz Majewski z Polskiego Związku Esperantystów zaprasza na Piknik Naukowy (Poranek Dwójki)
Portret Brunona Schulza
Portret Brunona SchulzaFoto: Chris Lott / Flickr / cc

W programie pięć dni pełnych sesji naukowych, spotkań z autorami (m.in. z Olgą Tokarczuk, Bohdanem Zadurą, Igorem Biełowym, Danielem Odija, Ołeksandrem Bojczenko oraz Serhijem Żadanem), pokazy filmów, wystawy i koncerty. Gośćmi "Poranka Dwójki" byli Jan Gondowicz, który na Festiwalu wygłosi referat pt. "Bruno i Bruno" (o Giordano Bruno i Brunonie Schulzu) oraz Wera Meniok, dyrektor i współtwórczyni Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu.

W audycji zaprosliśmy Państwa także na stoisko esperantystów na 18. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Nie zabrakło oczywiście kolejnego tytułu z cyklu "25 książek na 25-lecie". Program prowadził Paweł Sawicki.

mc/mm

Czytaj także

Mityczny Drohobycz Brunona Schulza

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 11:06
Co kryje się w zaułkach starych kresowych miasteczek? Jak pisarze ocalali od zapomnienia miejsca swojego dzieciństwa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruno Schulz – chytry komentator świata

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 18:00
- Schulzowska Księga nie jest żadną pełnią, skarbnicą wszelkiej wiedzy. Księga to strzępek, szpargał, punkt wyjścia do chytrego ataku na jednoznaczny świat - mówił w Dwójce filozof Adam Lipszyc o jednym z wątków prozy Brunona Schulza.
rozwiń zwiń