Strojenie polskich min w Toruniu

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 18:00
W sobotnim "Poranku Dwójki" zaprosimy Państwa na spektakl "Miny polskie" Mikołaja Grabowskiego i Tadeusza Nyczka.
Autoportret Stanisława Wyspiańskiego, którego Wyzwolenie zostało wykorzystane w tekście spektaklu Miny polskie
Autoportret Stanisława Wyspiańskiego, którego "Wyzwolenie" zostało wykorzystane w tekście spektaklu "Miny polskie"Foto: Wikimedia/cc

Spektakl Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu powstał na podstawie tekstów Bogusławskiego, Wyspiańskiego i Gombrowicza. O przedstawieniu porozmawiamy po 9.30. A godzinę wcześniej Miron Zajfert zaprosi Państwa na spotkanie z muzyką klezmerską w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie. Będą też opowieści adwentowe.

Nasza płyta sobotniego poranka to album "Spanish folk", wydawnictwa Arc Music, który zawiera nagrania zespołów z różnych regionów kraju: Galicji, Asturii, Walencji, Andaluzji czy kraju Basków. Wśród wykonawców m.in. Mercedes Peon, Anabel Santiago, Miquel Gil, Ana Alcaide, Jose Antonio Ramos i Jaume Campte. Płyta do zdobycia po 8.50.

Jak zawsze podczas naszego porannego spotkania nie zabraknie stałych propozycji: "Tygodnia z Dwójką" (po 9.45), "Archiwalni", "Pięciu minut nad Biblią", a najciekawsze artykuły weekendowych gazet wybierze Jerzy Kisielewski.
Nasz adres: poranekdwojki@polskieradio.pl.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w sobotę (20.12) w godzinach 6.00-10.00. Program poprowadzi Anna Szewczuk.
mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak