"Muzikaim" – nowa płyta Kapeli Brodów

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 17:25
O albumie, na którym znalazła się muzyka żydowska grana na zachodniej Rzeszowszczyźnie, opowiadał Andrzej Bieńkowski.
Audio
  • O promocji płyty "Muzikaim" w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie opowiada Andrzej Bieńkowski ("Poranek Dwójki")
  • O Karnawałowych Wiejskich Klubach Tańca i Kusokach mówi Piotr Baczewski ("Poranek Dwójki")
Witek Broda
Witek Broda Foto: Piotr Baczewski

Repertuar żydowski został zebrany przez Witka Brodę u wiejskich muzykantów i z zapisów Kolberga. O wydarzeniach związanych z sobotnią promocją płyty "Muzikaim" w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie opowie w "Poranku" Andrzej Bieńkowski.
Mówiliśmy również o Karnawałowych Wiejskich Klubach Tańca i Kusokach na Radomszczyźnie. Mikroregion kajocki i okolice to tereny słynące z wielu świetnych muzykantów odgrywających tradycyjne oberki, mazurki, polki, ale również - z lokalnym sznytem - walczyki, tanga, fokstroty... Ich charakter będzie można poznać podczas zabaw Wiejskich Klubów Tańca, których karnawałową działalność zainauguruje debiutant: Klub w Wirze, w wiosce, w której po dziś dzień chodzą najprawdziwsi z Kusoków. Na piąty już zjazd Kusoków na ziemie kajockie zapraszał Państwa Piotr Baczewski.

***

Tytuł audycji: "Poranek Dwójki"

Prowadziła: Anna Szewczuk

Data emisji: 14.02.2015

Godzina emisji: 6.00

Zobacz więcej na temat: Anna Szewczuk folk płyta

Czytaj także

Żydowskie odkrycia Witolda Brody

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 14:21
Witold Broda opowiadał w Dwójce o nowej płycie "Muzikaim", na której znalazła się muzyka żydowska grana na zachodniej Rzeszowszczyźnie.
rozwiń zwiń