Miłosna "Mysz" do tańczenia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 18:00
- Tę płytę nagraliśmy w cztery dni. Jest tu dziesięć miłosnych pieśni, do których połowę tekstów napisałem ja, połowę inni poeci - opowiadał o swoim nowym albumie Adam Strug.
Audio
  • Adam Strug o albumie "Mysz". Rozmawiał Kuba Borysiak (Poranek Dwójki)
  • Krzysztof Lasoń o płycie "Nomadism". Rozmawiał Kuba Borysiak (Poranek Dwójki)
Album Mysz Adama Struga to połączenie liryki, minimalizmu i miejskiego folku (na zdjęciu fragment okładki)
Album "Mysz" Adama Struga to połączenie liryki, minimalizmu i miejskiego folku (na zdjęciu fragment okładki) Foto: materiały promocyjne

W "Poranku Dwójki" pieśniarz opowiadał o znakomitej atmosferze, która panowała w studiu podczas nagrywania albumu "Mysz".

W audycji mówiliśmy też o albumie "Nomadism" zespołu Vołosi. Ten kwintet smyczkowy, który stara się w swojej muzyce łączyć świat klasycznej i profesjonalnej muzyki z tradycjami ludowymi, prezentuje na swoim drugim krążku utwory na wskroś nowoczesne - pełne pięknych melodii, szaleńczo improwizowane, z wyraźnie zarysowanymi korzeniami tkwiącymi w muzyce Beskidu Śląskiego. O pracy nad płytą "Nomadism" opowiedział Krzysztof Lasoń - skrzypek zespołu Vołosi.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Anna Szewczuk

Goście: Adam Strug (śpiewak), Krzysztof Lasoń (skrzypek)

Data emisji: 23.05.2015

Godzina emisji: 9.30

bch/mm

Czytaj także

Zakończyła się "Nowa Tradycja" 2015

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 14:00
18. Festiwal Folkowy Polskiego Radia za nami. Poznaliśmy laureatów Konkursu "Nowej Tradycji" oraz Folkowego Fonogramu Roku. Na scenie Studia im. Lutosławskiego wystąpiły zespoły folkowe z Polski oraz zagraniczne gwiazdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdystansowany kozioł Tomasza Śliwy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 16:59
- To jeden z niewielu muzyków ludowych, który w grze nie pędzi do przodu, by wyładować radość, ale do swojej muzyki podchodzi z dużym krytycyzmem - wspominała wybitnego koźlarza prof. Jadwiga Sobieska.
rozwiń zwiń