Polskie Radio
Section05
wielkopolskie

Nie tylko Odra. Wojewoda wielkopolski apeluje, by nie wchodzić do rzeki Ner

Wojewoda wielkopolski po posiedzeniu sztabu kryzysowego podał do wiadomości jego rekomendacje: zaleca się unikania kąpieli w rzece Ner oraz unikania pojenia w niej zwierząt. Wojewoda dodał, że działania te mają charakter prewencyjny i są podejmowane w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo ochrona środowiska wielkopolskie regiony rzeka katastrofa ekologiczna

Jarosław Sellin o atakach na prezesa PiS: Donald Tusk stworzył armię nienawistników

- Dostrzegam jednostronne, wypracowane już przez kilkanaście lat tworzenie armii nienawistników przez główną partię opozycyjną, na której czele stoi Donald Tusk - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sellin POLSKA polityka Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość emocje wybory zjednoczona prawica społeczeństwo Dorota Kania opozycja Platforma Obywatelska mowa nienawiści PiS wielkopolskie

"Zachowania niedopuszczalne w demokracji". Fogiel o inspirowanych przez opozycję atakach na PiS

To smutne, że Platforma Obywatelska uważa, iż odzyska władzę dopuszczając się agresywnych i wulgarnych zachowań - powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do ataków na działaczy i zwolenników PiS podczas spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Kórniku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel opozycja mowa nienawiści wielkopolskie Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński w Poznaniu. "Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo Polski i Polaków"

- Bezpieczeństwo - to trzeba zapewnić Polsce. Musimy także zapewnić społeczeństwu bezpieczeństwo socjalne i równość szans - powiedział prezes PiS w stolicy Wielkopolski. Jarosław Kaczyński spotyka się w weekend się z mieszkańcami Wielkopolski. Najpierw odwiedził Kórnik, kolejnym przystankiem jest Poznań. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Poznań regiony wielkopolskie

Karol Marcinkowski. Jego "Bazar" był pierwszym polskim inkubatorem przedsiębiorczości

Jego życie skupia jak w soczewce losy polskie pierwszej połowy XIX wieku – mężczyzna przeszedł drogę od romantycznego konspiratora, przez powstańca i emigranta, po pozytywistycznego kapitalistę. W tej ostatniej roli zapisał się jako patron rodzimej przedsiębiorczości. 23 czerwca 1800 roku, przyszedł na świat Karol Marcinkowski, wielkopolski lekarz i społecznik, współtwórca Hotelu "Bazar".
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Poznań wielkopolskie kapitalizm medycyna

"Jestem, Żyję, Kocham". Marsz dla Życia na ulicach Poznania

Pod hasłem "Jestem, Żyję, Kocham" ulicami Poznania przeszedł w niedzielę Marsz dla Życia. - Chcemy dać świadectwo tego, w co wierzymy. Pragniemy pokazać, jak wielką wartość stanowi ludzkie życie - podkreśliła koordynatorka marszu. Prace Komitetu Organizacyjnego Marszu dla Życia koordynuje młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo regiony wielkopolskie Poznań aktualności katolickie