Polskie Radio
Section05
wielkopolskie

Premier Morawiecki: my mamy w sercach biało-czerwoną flagę, Tusk ma niemiecką

- Tusk i PO chcą wpuścić do Polski nielegalnych imigrantów. Tylko widzą, co się dzieje na Lampedusie i śmiertelnie się boją, że, jak zobaczycie ten obraz, to on powie Polakom: nie, nie wolno głosować na Platformę - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Trzcianki (woj. wielkopolskie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wielkopolskie premier Mateusz Morawiecki polityka wybory Donald Tusk imigracja

W Wielkopolsce powstanie kolejna obwodnica. Wydano decyzję środowiskową

 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach ws. budowy obwodnicy miejscowości Kamionna (woj. wielkopolskie) w ciągu drogi krajowej nr 24 - poinformowała rzeczniczka poznańskiego oddziału GDDKiA Alina Cieślak.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców GDDKiA budowa drogi kierowca Gorzów Wielkopolski infrastruktura inwestycje wielkopolskie

Wielkopolska: wypadek z udziałem rowerzysty. Samochodem kierowała minister zdrowia

Do zdarzenia z udziałem rowerzysty, który wtargnął na przejście do pieszych, doszło w sobotę po południu w miejscowości Lutogniew k. Krotoszyna w województwie wielkopolskim. Samochodem kierowała minister zdrowia Katarzyna Sójka - informacje potwierdził rzecznik wielkopolskiej policji. Ze względu na poważniejsze obrażenia rowerzysty, potrąconego w miejscowości Lutogniew po tym, jak wtargnął na przejście, sprawa będzie kwalifikowana jako wypadek.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Sójka wielkopolskie POLSKA wypadek

Jarosław Kaczyński: wybory odbędą się w terminie

- Na Białorusi pojawili się wagnerowcy; tego zagrożenia nie lekceważymy, ale to nie oznacza, że zamierzamy zatrzymać nasze demokratyczne procesy; wybory odbędą się w terminie - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podczas pikniku rodzinnego w Połajewie (woj. wielkopolskie) wicepremier podkreślił, że za naszą wschodnią granicą "mamy nową sytuację, nowe zagrożenie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wielkopolskie regiony polityka rodzina Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński

Piknik Rodzinny 800+. Minister Maląg: jesteśmy wiarygodni i chcemy realizować programy, które służą ludziom

- Program 500+, który jest zmianą historyczną i filozoficzną, pokazał w jakim kierunku idzie rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jesteśmy wiarygodni, dlatego realizujemy programy, które służą drugiemu człowiekowi i zmieniamy Polskę na lepsze - powiedziała w sobotę w Krotoszynie minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że na ziemię krotoszyńską w ramach różnych programów społecznych trafiło 300 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Polski Ład społeczeństwo PiS Prawo i Sprawiedliwość kampania wyborcza Wielkopolska wielkopolskie

Polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze. Szef MON: jestem pod wrażeniem możliwości śmigłowców Apache

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wspólnie z ambasadorem USA w Polsce Markiem Brzezinskim obserwował w piątek amerykańsko-polskie szkolenie lotnicze na 21 Centralnym Poligonie Lotniczym w województwie wielkopolskim. - Korzystamy z bardzo dobrych wzorów - podkreślił szef MON.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej MON USA Stany Zjednoczone żołnierze wojsko wschodnia flanka NATO bezpieczeństwo Wielkopolska wielkopolskie Mark Brzezinski armia