Kosmiczna odyseja Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 09:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy ze Zbigniewem Wodeckim na temat płyty "1976: A Space Odyssey", którą muzyk zrealizował wspólnie z zespołem Mitch & Mitch.
Audio
  • Zbigniew Wodecki o płycie "1976: A Space Odyssey" (Poranek Dwójki)
  • "Żółta łódź podwodna" Pawła Huellego w Teatrze Miejskim w Gdyni (Poranek Dwójki)
Przez lata najważniejsze było, aby świetnie wypaść i być gwiazdą. Było to tak stresujące, że zapomniałem o tym, co jest najważniejsze, chłopaki mi o tym przypomnieli - mówił w Polskim Radiu o współpracy z zespołem MitchMitch Zbigniew Wodecki
"Przez lata najważniejsze było, aby świetnie wypaść i być gwiazdą. Było to tak stresujące, że zapomniałem o tym, co jest najważniejsze, chłopaki mi o tym przypomnieli" - mówił w Polskim Radiu o współpracy z zespołem Mitch&Mitch Zbigniew WodeckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Historia tego spotkania jest długa i prosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej - zapomnianej płycie z roku 1976. Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa, ku uciesze jego i grających z nim kolegów oraz ku rażącemu brakowi zainteresowania reszty świata.

Hity takie jak "Rzuć to wszystko co złe", "Panny mego dziadka" czy "Posłuchaj mnie spokojnie" nigdy nie stały się hitami, a historia potoczyła się dalej w sposób znany każdemu Polakowi. Całe szczęście dzięki maniakalnym tendencjom Mitchów oraz propozycji nie do odrzucenia wystosowanej przez Program 2 Polskiego Radia rozszerzony do 43-osobowej orkiestry skład raz jeszcze pieczołowicie wykonał całą płytę na dwóch, wyprzedanych na pniu, koncertach.

Rok po tym wiekopomnym wydarzeniu w ręce słuchaczy trafia koncertowe stereofoniczne CD z dołączonym DVD, które zmiksowane zostało w formacie 5.1.

W programie rozmawialiśmy także na temat "Żółtej łodzi podwodnej" - najnowszego tekstu dramaturgicznego Pawła Huellego, który zostanie wystawiony w sobotę w Teatrze Miejskim w Gdyni. Spektakl opowiada o Johnie Lennonie, Yoko Ono, mordercy muzyka oraz legendzie zespołu The Beatles.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Data emisji: 29.05.2015

Godzina emisji: 6.00

materiały prasowe/bch/jp

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Zbigniew Wodecki

Czytaj także

Zbigniew Wodecki: śpiewać zacząłem przez przypadek

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 20:39
- Nigdy się nie przebijałem do tzw. czołówki piosenkarzy - podkreślił muzyk w radiowej Jedynce. Nagrał jednak wiele hitów, w tym doskonale wszystkim znaną piosenkę do bajki "Pszczółka Maja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odyseja Wodeckiego i Mitchów już na płycie!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 15:00
Hity takie, jak "Rzuć to wszystko co złe", "Panny mego dziadka" czy "Posłuchaj mnie spokojnie" nigdy nie stały się hitami. Do dziś...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Wodecki: dzięki Mitch & Mitch odzyskałem radość muzykowania

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 17:20
- Przez lata najważniejsze było, aby świetnie wypaść i być gwiazdą. Było to tak stresujące, że zapomniałem o tym, co jest najważniejsze, chłopaki mi o tym przypomnieli - mówił w Jedynce artysta.
rozwiń zwiń