X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Ryszard Przybylski. Ostatni pustelnik

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 12:11
Do jego mieszkania pielgrzymowali studenci i pasjonaci literatury z całej Polski, aby spotkać się z Mistrzem, z "Abbą Ryszardem", jak nazwał go kiedyś Tadeusz Różewicz. Wybitny literaturoznawca i eseista zmarł 10 maja w Warszawie.
Audio
  • Elżbieta Czerwińska opowiada o twórczości prof. Ryszarda Przybylskiego (Poranek Dwójki)
  • Prof. Ryszarda Przybylskiego wspominają prof. Włodzimierz Bolecki i Adam Pomorski (Poranek Dwójki)
Prof. Ryszard Przybylski, eseista, historyk literatury polskiej i rosyjskiej, profesor Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk zmarł w wieku 88 lat (zdj. ilustracyjne)
Prof. Ryszard Przybylski, eseista, historyk literatury polskiej i rosyjskiej, profesor Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk zmarł w wieku 88 lat (zdj. ilustracyjne)Foto: Tnarik Innael/flickr/CC BY 2.0

Jedną z pielgrzymujących była młoda Elżbieta Czerwińska, dziś szefowa wydawnictwa Sic!, która w Dwójce opowiadała o "wielkiej twórczości humanistycznej" prof. Ryszarda Przybylskiego, jego "namyśle nad tradycją i współczesnością, który ogarnia te rejestry kultury europejskiej i polskiej, które w zasadzie są poza zasięgiem rozważań współczesnych na ten temat".

Wydawczyni mówiła także o tym, że nie tylko pisanie "Abby Ryszarda" było ważne, lecz także jego mówienie (a rozmawiał głęboko zarówno z Nadieżdą Mandelsztam, jak i młodzieżą nawiedzającą jego pustelnię), oraz wskazywała, których wielkich polskich poetów - u początku ich drogi twórczej - odkrył prof. Ryszard Przybylski.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Elżbieta Czerwińska (współzałożycielka i szefowa wydawnictwa Sic!)

Data emisji: 11.05.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak