"Transkrypcje" - dziewięć niedziel z Beethovenem

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 10:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Tomaszem Pokrzywińskim o Letnim Festiwalu Muzyki Klasycznej "Transkrypcje" w Warszawie.
Audio
  • Z Tomaszem Pokrzywińskim o Letnim Festiwalu Muzyki Klasycznej "Transkrypcje" rozmawia Tomasz Obertyn (Poranek Dwójki)
Pierwszy koncert tegorocznego Letniego Festiwalu Muzyki Klasycznej Transkrypcje  już w najbliższą niedzielę (3.07) o godzinie 13.00 na placu Defilad w Warszawie. Na zdj. ubiegłoroczna odsłona festiwalu
Pierwszy koncert tegorocznego Letniego Festiwalu Muzyki Klasycznej "Transkrypcje" już w najbliższą niedzielę (3.07) o godzinie 13.00 na placu Defilad w Warszawie. Na zdj. ubiegłoroczna odsłona festiwaluFoto: Ewelina Tomczak

"Transkrypcje" stanowią cykl coniedzielnych koncertów klasycznych poświęconych opracowaniom muzycznym. Główna oś to dziewięć symfonii Beethovena. Co tydzień zostanie przedstawiona kolejna z nich, w transkrypcji na zmniejszony skład kameralny (od duetu fortepianowego, przez kwartet klarnetowy, saksofon z perkusją, po sekstet smyczkowy z fletem itd.). Niektóre partytury są historyczne, inne współczesne, napisane specjalnie na festiwal. 

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Tomasz Pokrzywiński (kurator Letniego Festiwalu Muzyki Klasycznej "Transkrypcje")

Data emisji: 1.07.2016

Godzina emisji: 8.10 

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

Czytaj także

Dariusz Przybylski i muzyka do Pasoliniego

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 10:00
- W przypadku "Musica in forma di rosa" zainspirowała mnie przejmująca, dająca dużo możliwości wyrazowych poezja Pasoliniego - mówił Dariusz Przybylski o tytułowym utworze swojej najnowszej płyty.
rozwiń zwiń