X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gabriela Muskała i kobieta, która utraciła przeszłość

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 10:00
- Szukałam tematu przez wiele miesięcy. Aż do chwili, gdy zobaczyłam w telewizji program o kobiecie, która cierpiała na fugę dysocjacyjną. Nie wiedziałam, że taka choroba istnieje - wspominała Gabriela Muskała, opowiadając o filmie, do którego napisała scenariusz i w którym zagra główną rolę.
Audio
  • Z Gabrielą Muskałą, o nowo przygotowywanym filmie "Fuga", ale i o jej wcześniejszych rolach, rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
Gabierla Muskała (na zdj.) to scenarzystka i odtwórczyni głównej roli w filmie Agnieszki Smoczyńskiej, do którego zdjęcia ruszą w grudniu. Film opowiada historię kobiety, która straciła pamięć i... nie chce jej odzyskać
Gabierla Muskała (na zdj.) to scenarzystka i odtwórczyni głównej roli w filmie Agnieszki Smoczyńskiej, do którego zdjęcia ruszą w grudniu. Film opowiada historię kobiety, która straciła pamięć i... nie chce jej odzyskać Foto: PAP/Stach Leszczyński

- To było dla mnie zupełnie abstrakcyjne: zapomnieć, jak się ma na imię, swoją przeszłość - przyznała aktorka. - Zainteresowało mnie w tej historii to, że fuga dysocjacyjna może pojawić się w momencie, gdy ktoś długi czas żyje w rzeczywistości, na którą się nie zgadza, która wywołuje jego cierpienie – podkreślała Gabriela Muskała.

Jak można jeszcze rozumieć tę dramatyczną przypadłość "wykasowania twardego dysku w głowie"? Jak pracuje się nad scenariuszem, na którego podstawie zagra się później główną rolę? I dlaczego dla Gabrieli Muskały możliwość wcielenia się w kobietę chorą na fugę dysocjacyjną to "rola-marzenie"?

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Gabriela Muskała (aktorka, dramatopisarka, tłumaczka)

Data emisji: 3.11.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Seweryn opowiada o swoich najważniejszych rolach

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 23:09
Maja Kluczyńska zaprasza na spotkanie z Andrzejem Sewerynem: aktorem, reżyserem, dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń