Gabriela Muskała i kobieta, która utraciła przeszłość

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 10:00
- Szukałam tematu przez wiele miesięcy. Aż do chwili, gdy zobaczyłam w telewizji program o kobiecie, która cierpiała na fugę dysocjacyjną. Nie wiedziałam, że taka choroba istnieje - wspominała Gabriela Muskała, opowiadając o filmie, do którego napisała scenariusz i w którym zagra główną rolę.
Audio
  • Z Gabrielą Muskałą, o nowo przygotowywanym filmie "Fuga", ale i o jej wcześniejszych rolach, rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
Gabierla Muskała (na zdj.) to scenarzystka i odtwórczyni głównej roli w filmie Agnieszki Smoczyńskiej, do którego zdjęcia ruszą w grudniu. Film opowiada historię kobiety, która straciła pamięć i... nie chce jej odzyskać
Gabierla Muskała (na zdj.) to scenarzystka i odtwórczyni głównej roli w filmie Agnieszki Smoczyńskiej, do którego zdjęcia ruszą w grudniu. Film opowiada historię kobiety, która straciła pamięć i... nie chce jej odzyskać Foto: PAP/Stach Leszczyński

- To było dla mnie zupełnie abstrakcyjne: zapomnieć, jak się ma na imię, swoją przeszłość - przyznała aktorka. - Zainteresowało mnie w tej historii to, że fuga dysocjacyjna może pojawić się w momencie, gdy ktoś długi czas żyje w rzeczywistości, na którą się nie zgadza, która wywołuje jego cierpienie – podkreślała Gabriela Muskała.

Jak można jeszcze rozumieć tę dramatyczną przypadłość "wykasowania twardego dysku w głowie"? Jak pracuje się nad scenariuszem, na którego podstawie zagra się później główną rolę? I dlaczego dla Gabrieli Muskały możliwość wcielenia się w kobietę chorą na fugę dysocjacyjną to "rola-marzenie"?

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Gabriela Muskała (aktorka, dramatopisarka, tłumaczka)

Data emisji: 3.11.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mc

Czytaj także

Andrzej Seweryn opowiada o swoich najważniejszych rolach

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 23:09
Maja Kluczyńska zaprasza na spotkanie z Andrzejem Sewerynem: aktorem, reżyserem, dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń