REKLAMA

"Blog" Bocheńskiego. Diagnozy zagrożeń XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 11:00
- Obecnie zarysowuje się perspektywa czegoś podobnego do faszyzmu. To nie jest jeszcze jego panowanie, ale w powietrzu wisi coś z atmosfery lat 30. XX wieku - mówił w Dwójce pisarz, autor niedawno wydanej książki "Blog".
Audio
  • Jacek Bocheński o książce "Blog" (Poranek Dwójki)

Publikacja ta jest podsumowaniem pisarskiej działalności Jacka Bocheńskiego w internecie w latach 2009-2014. - Zaczęło się od tego, że dorobiłem się strony internetowej i tam w menu była zakładka "blog" - opowiadał pisarz w "Poranku Dwójki". - Zorientowałem się, że to jest coś, co młode pokolenie szeroko wykorzystuje do zapisywania swoich wrażeń, wyznań i historii. Przekonałem się do tej formy, bo pisze się wygodnie na klawiaturze, łatwo można wprowadzić poprawki - wyjaśniał.

Jacek Bocheński podkreślał, że całość jego wpisów ułożyła się w jedną narrację. Jednym z jej wątków jest próba identyfikacji zagrożeń wiszących nad XXI wiekiem. - Świat nie jest pewny swoich prawd, ale jest pewny swoich życzeń. Nie umie rozpoznawać rzeczywistości, myli się codziennie i bardzo dla siebie niebezpiecznie - zauważał gość Pawła Siwka.

W audycji rozmawialiśmy również m.in. o przewidywaniach pisarza na temat sytuacji Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Jacek Bocheński (pisarz, publicysta)

Data emisji: 13.12.2016

Godzina emisji: 8.10

bch/pg

Czytaj także

Jacek Bocheński - walczący esejem

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 17:30
Gościem czwartkowego "Notatnika Dwójki" będzie Jacek Bocheński, wybitny prozaik, eseista i publicysta, a także tłumacz literatury niemieckiej i rzymskiej, autor m.in. książki "Boski Juliusz. Zapiski antykwariusza" oraz niedawno wydanego zbioru "Zapamiętani".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Bocheński: świat się zmienia w sposób nieoczekiwany

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 10:00
- Doświadczenie coraz szybszych zmian ukształtowało, od lat 70. XX w., całą moją twórczość – mówił w Dwójce wybitny prozaik i publicysta.
rozwiń zwiń