Gęsty Kożuch Kurzu i melancholijne kujawiaki

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 13:00
– Na płycie będzie kilka utworów do tańca. Ostatnio rozmiłowałyśmy się w kujawiakach i to w takich tempach, które specjalnie zwalniamy. Na wsi w takiej wersji pewnie nie byłyby zaakceptowane – mówili członkowie zespołu, którzy w Studiu Polskiego Radia im. Jerzego Wasowskiego nagrywali swoją debiutancką płytę.
Audio
  • Rozmowa z członkami zespołu Gęsty Kożuch Kurzu (Poranek Dwójki)
Zespół Gęsty Kożuch Kurzu podczas nagrania płyty w Studiu Polskiego Radia im. Jerzego Wasowskiego
Zespół Gęsty Kożuch Kurzu podczas nagrania płyty w Studiu Polskiego Radia im. Jerzego WasowskiegoFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zespół, który rekonstruuje i gra do tańca dynamiczne melodie mistrzów z województwa łódzkiego - wśród nich znajdują się m.in. harmonista Sławomir Czekalski (łowickie) i skrzypek Tadeusz Kubiak (łęczyckie) - tym razem postawili na bardziej melancholijny repertuar.

- Kujawiak to piękny i dostojny taniec. Choć cenią go obcokrajowcy, w Polsce wciąż pomijany jest w ofercie płytowej – dodali członkowie zespołu.

W nagraniu audycji posłuchamy również o innych muzycznych inspiracjach artystów, a także o tym, jak z wymową nazwy zespołu radzą sobie... obcokrajowcy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Przygotował: Piotr Kędziorek

Goście: Maria Stępień, Marcin Lorenc, Jakub Korona (członkowie zespołu Gęsty Kożuch Kurzu)

Data: 10.12.2016

Godzina emisji: 6.00

mz/mc

Zobacz więcej na temat: folk MUZYKA Piotr Kędziorek
Czytaj także

Maniucha i Ksawery. Polesie w improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 12:00
- "Oj borom, borom" to tytuł naszej debiutanckiej płyty, którą zarejestrowaliśmy w studiu Polskiego Radia, a teraz chcemy wydać. Całkowicie po swojemu - zapowiada Maniucha Bikont z duetu Maniucha i Ksawery.
rozwiń zwiń