X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Łysak: Życie Kuronia jest historią Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 10:30
- Jacek Kuroń namawiał ludzi do tego, żeby szukali kompromisów i porozumiewali się ze swoimi wrogami. Wydało nam się, że to postać warta przypomnienia szczególnie w dzisiejszych czasach – powiedział w Dwójce Paweł Łysak, reżyser spektaklu "Pasja według św. Jacka" w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Audio
  • Paweł Łysak o przedstawieniu "Pasja według św. Jacka" (Poranek Dwójki)

- Jak powiedziała autorka sztuki Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, zrealizowanie przedstawienia o Jacku Kuroniu to sztuka niemożliwa. A to dlatego, że uczestniczył on w najważniejszych momentach, miesiącach i datach związanych z okresem komunizmu i przemiany ustrojowej. Jego życie jest też historią Polski. Ogarnięcie tego wszystkiego wymaga tytanicznej pracy – powiedział Paweł Łysak.

W nagraniu audycji posłuchamy również o idealizmie Jacka Kuronia i szczegółach przedstawienia "Pasja według św. Jacka", które będzie miało swoją premierę 24 stycznia w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Paweł Łysak (reżyser)

Data emisji: 20.01.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

mz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z 40 do 300. Paweł Łysak o Kongresie Kultury

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 19:00
- Jako autor pomysłu strasznie się denerwowałem. Bo jak się okaże, że dostaniemy zgłoszenia tylko 40 tematów, i trzeba będzie je dorabiać? – mówił Paweł Łysak, organizator Kongresu Kultury w Warszawie.
rozwiń zwiń