X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nehring po zwycięstwie w Tel Awiwie: to mój ostatni konkurs

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 11:45
- Sytuacja, w której zbiera się iluś jurorów i ze średniej ich głosów wyciągany jest zwycięzca konkursu, nie ma nic wspólnego z muzyką - mówił w Dwójce zwycięzca Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie.
Audio
  • Szymon Nehring o Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina (Poranek Dwójki)
Szymon  Nehring
Szymon NehringFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Nehring Ksiażek Wojtas 1200.jpg
"Odradzałem im życie atmosferą Konkursu Chopinowskiego"

Werdykt słynnego konkursu ogłoszono 11 maja. Szymon Nehring poza złotym medalem otrzymał kilka nagród specjalnych, w tym nagrodę za najlepsze wykonanie utworów Fryderyka Chopina. Pianista porównywał atmosferę tego turnieju do ostatniego Konkursu Chopinowskiego, podczas którego dotarł do finału. - Podoba mi się, że konkurs im. Artura Rubinsteina ma formułę festiwalu, dzięki czemu nie czuje się atmosfery konkursowej, jest luźniej.

Szymon Nehring zwracał też uwagę, że w Tel Awiwie można zaprezentować bardzo różnorodny program. - Grałem utwory od Scarlattiego, przez Mozarta, Beethovena, Chopina, Rachmaninowa, do muzyki współczesnej, skomponowanej na potrzeby tego konkursu. To wydaje mi się ciekawsze niż granie dzieł jednego kompozytora.

Muzyk mówił o przebiegu konkursu i wspominał jego najtrudniejszy emocjonalnie moment. Szymon Nehring wyjaśniał też swoją niechęć do konkursów i zdradzał najbliższe plany.

***

Prowadzi: Aldona Łaniewska-Wołłk

Gość: Szymon Nehring (pianista)

Data emisji: 16.05.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Nehring: do fortepianu historycznego potrzeba wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 13:56
- Na Erardzie wszystko da się zrobić, ale wyobraźnią, nie za dużo palcami - podkreślał w Dwójce Szymon Nehring, jeden z artystów festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń