Wojciech Tomczyk. "Scenarzysta rzadko czyta dla przyjemności"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 11:00
- Mówienie o książkach przychodzi mi z trudnością, bo ja dużo czytam, ale w celach dokumentacji. W mojej pracy dramatopisarza i scenarzysty to rzecz niezbędna: muszę znać świat, o którym piszę – powiedział gość Dwójki. 
Audio
  • Wojciech Tomczyk poleca Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi (Poranek Dwójki)
  • Wojciech Tomczyk o teatrach pozawarszawskich (Poranek Dwójki)
  • Wojciech Tomczyk poleca książki Krzysztofa Środy "Las nie uprzedza" i Dariusza Karłowicza "Polska jako Jason Bourne" (Poranek Dwójki)
  • Wojciech Tomczyk poleca spektakle Teatru Polskiego w Warszawie (Poranek Dwójki)
  • Wojciech Tomczyk o ulubionych polskich filmach (Poranek Dwójki)
Wojciech Tomczyk
Wojciech TomczykFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Jak dodał Wojciech Tomczyk, czasem zdarza mu się jednak czytać dla przyjemności. Ostatnio na przykład zapadły mu w pamięć eseje Dariusza Karłowicza "Polska jako Jason Bourne".

- To historie przedstawiające Polskę po okresie transformacji. Bardzo lubię nienachalny styl pisania tego autora. Imponuje mi jego subtelność przywołująca na myśl Jerzego Stempowskiego czy innych autorów "Kultury" paryskiej - powiedział scenarzysta, który w "Poranku Dwójki" przedstawiał rekomendacje kulturalne.

W nagraniu posłuchamy również o tym, jak Wojciech Tomczyk poleca Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi oraz Teatr Wierszalin w Supraślu.

***

Prowadzi: Michał Nowak

Gość: Wojciech Tomczyk (scenarzysta, dramatopisarz)

Data emisji: 13-17.11.2017

Godzina emisji: 8.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz

Czytaj także

Varga: Świetlicki przypomina o powinności artysty

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 14:00
- On jest twórcą bezkompromisowym, nieprzymilającym się, świadomie przyjmującym klęski związane z jego wyborami - Krzysztof Varga zachwalał w Dwójce wywiad rzekę z Marcinem Świetlickim wydany w tomie "Nieprzysiadalność".
rozwiń zwiń