"Mam szczęście do spotykania niezwykłych ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 13:13
- Postać Ewy Obniskiej, jej pasja, sposób, w jaki opowiadała nam na studiach o tym, czym się zajmuje, nagrania, które przynosiła na zajęcia. To była najważniejsza rzecz – wspominała początki swojej fascynacji muzyką dawną Magdalena Łoś-Komarnicka. Dziennikarka Dwójki znalazła się w gronie tegorocznych laureatów nagrody Złoty Mikrofon.
Audio
  • Rozmowa z Magdaleną Łoś, laureatką Złotego Mikrofonu (Poranek Dwójki)
  • O Magdalenie Łoś-Komarnickiej mówią Ewa Obniska, Marcin Majchrowski, Adam Suprynowicz oraz Elżbieta Markowska (Poranek Dwójka)
Magdalena Łoś-Komarnicka
Magdalena Łoś-Komarnicka Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Magdalenę Łoś-Komarnicką wyróżniono za "pasjonujące opowiadanie o muzyce dawnej i odnajdywanie dla niej współczesnego kontekstu. Za ujmującą osobowość, radiową wszechstronność i gotowość koleżeńskiej pomocy w radiowym drugim planie".

Złoty Mikrofon dla Magdaleny Łoś-Komarnickiej>>>

- Bardzo się cieszę z tej nagrody. Uważam, że muzyka dawna to repertuar, który ma szansę zdobywać coraz większą rzeszę słuchaczy. I cieszę się, że może ona być tak obecna na naszej antenie – podkreślała Magdalena Łoś-Komarnicka.

Zdobycie tego prestiżowego wyróżnienia radiowego było okazją do wspomnień: zarówno o początkach współpracy z Polskim Radiem ("w połowie studiów dostałam propozycję od mojej mistrzyni Ewy Obniskiej"), jak i o tym, jak rodziła się pasja do muzyki ("jestem byłą nieudaną skrzypaczką…").

Nuty 1200.jpg
"Między dźwiękami". Posłuchaj audycji Magdaleny Łoś i Ewy Obniskiej

- Magda wpisuje się w tradycję promowania historycznego wykonawstwa muzyki dawnej, nurtu, który jest dziś niezwykle popularny, ma ogromną grupę słuchaczy i wielbicieli. Przyczyniła się do rozwoju historycznego wykonawstwa muzyki dawnej w Polsce – mówił z kolei Adam Suprynowicz, dziennikarz radiowej Dwójki, ubiegłoroczny laureat Złotego Mikrofonu.

O Magdalenie Łoś-Komarnickiej mówili również inni dziennikarze radiowej Dwójki - Ewa ObniskaMarcin Majchrowski – oraz Elżbieta Markowska, była dyrektor Programu 2 PR. 


***


OBNISKA 510.jpg
Ewa Obniska: muzyka dawna to moja duchowa ojczyzna

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Magdalena Łoś-Komarnicka

Data emisji: 30.11.2017

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mz

Czytaj także

Złoty Mikrofon dla Magdaleny Łoś-Komarnickiej

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 20:00
Wśród tegorocznych zdobywców prestiżowej nagrody Polskiego Radia znalazła się dziennikarka muzyczna Dwójki.
rozwiń zwiń