"Nowe Epifanie", Jan Paweł II i niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 10:50
- Jednym z wydarzeń festiwalu będzie przedstawienie Łukasza Kosa oparte na "Królu-Duchu" Słowackiego. To tekst bliski Janowi Pawłowi II, który jeszcze jako aktor w czasie wojny wystawił na jego podstawie spektakl - powiedział Redbad Kljinstra, dyrektor IX interdyscyplinarnego festiwalu wielkopostnego "Nowe Epifanie".
Audio
  • Redbad Kljinstra o IX interdyscyplinarnym festiwalu wielkopostnym "Nowe Epifanie" (Poranek Dwójki)

Jak tłumaczył gość Dwójki, Łukasz Kos podejmie się tu bardzo dużego wyzwania, bo wystawi całość tekstu bez skreśleń. Spektakl ten połączy zarówno postać króla, który jest tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu, jak i będzie stanowił nawiązanie do niepodległości.

- Jan Paweł II mówił nie tylko o polityczno-społecznym aspekcie niepodległości, ale także o jej ujęciu ideowym. Chciał, aby Polacy poczuli się królami swojego życia i terenu, na którym żyją - dodał Redbad Kljinstra.

W nagraniu audycji posłuchamy również o superprodukcji Krzysztofa Czeczota "Jestem" oraz o innych wydarzeniach, które znalazły się w programie rozpoczynającego się 14 lutego festiwalu. Hasło przewodnie tegorocznej odsłony brzmi: "A więc jesteś królem".

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość:  Redbad Klijnstra (aktor, reżyser, dyrektor IX interdyscyplinarnego festiwalu wielkopostnego "Nowe Epifanie")

Data emisji: 8.02.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/mg

Czytaj także

Klijnstra: podoba mi się Wielki Post w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 10:00
- To naturalny czas refleksji nad własnym życiem - wyjaśniła Redbad Klijnstra, zapraszając na prowadzony przez siebie VII Festiwal Gorzkie Żale/Nowe Epifanie, który potrwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej.
rozwiń zwiń