REKLAMA

"Trochę kultury, trochę zwiedzania". Ryszard Karczykowski poleca wyspę Minorkę

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 16:01
- Na Minorce człowiek czuje się, jakby przeniósł się do innego świata; do świata, który jest otwarty dla każdego, nie tylko dla bogaczy. Znajdziemy tam i trochę kultury, i coś do zwiedzania. To wyspa, na której naprawdę można wypocząć - mówił w ramach cyklu rekomendacji "Poranka Dwójki" śpiewak operowy Ryszard Karczykowski.
Audio
  • Ryszard Karczykowski poleca wyspę Minorkę na Morzu Śródziemnym (Poranek Dwójki)
  • Ryszard Karczykowski poleca spektakl w Teatrze Wielkim "Eugeniusz Oniegin" z udziałem studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego UMFC (Poranek Dwójki)
  • Ryszard Karczykowski poleca książkę "Prawie wszystko o słuchu" (Poranek Dwójki)
  • Ryszard Karczykowski poleca festiwal operowy w Korei Południowej (Poranek Dwójki)
  • Ryszard Karczykowski poleca książkę "Kobieta w czasach katedr" Régine Pernoud (Poranek Dwójki)
  • Ryszard Karczykowski poleca Mörbisch na granicy Austrii i Węgier (Poranek Dwójki)
Minorka, Ciutadella de Menorca
Minorka, Ciutadella de MenorcaFoto: tuulijumala/Shutterstock

maciej szajkowski 1200 PAP.jpg
Maciej Szajkowski: "Mitologia Słowian" powinna być lekturą w szkołach

Jako osoba, która lubi aktywny odpoczynek, Ryszard Karczykowski objechał Minorkę szlakiem największych atrakcji turystycznych. Polecał m.in. zwiedzenie dawnej stolicy wyspy: Ciutadelli de Menorca. - Jest tam np. bardzo stara katedra, gdzie widoczne są architektoniczne wpływy mauretańskie. Same uliczki, wyłożone wygładzonymi już w tej chwili kamieniami, różne zaułki, gdzie można usiąść i napić się np. dobrego wina, wszystko to jest bardzo urocze - opisywał gość Dwójki.

Jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków nie mógł też nie odwiedzić opery, która znajduje się w Mahón, czyli obecnej stolicy Minorki. - Byłem tam na "Traviacie" i to w dość dobrej obsadzie. Oprócz festiwali i spektakli operowych wystawianie są tam również musicale i sztuki dramatyczne. Nie da się tam więc nudzić - podkreślał Ryszard Karczykowski.

W audycji polecał on również m.in. spektakl w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej "Eugeniusz Oniegin" z udziałem studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego UMFC i książkę "Prawie wszystko o słuchu", której współautorem jest prof. Henryk Skarzyński - twórca Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.

***

Gość: Ryszard Karczykowski (śpiewak operowy)

Data emisji: 5-9.03.2018

Godzina emisji: 8.00

Materiały został wyemitowane w audycji "Poranek Dwójki".

pg/mko

Czytaj także

Karczykowski: zawsze starannie dobieram repertuar

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 14:20
- Głos to skarb, który bardzo łatwo można zniszczyć. Jest wielu dobrych śpiewaków, którzy nadszarpnęli swoją karierę poprzez zły dobór utworów – podkreślił słynny tenor.
rozwiń zwiń