X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Duczmal: dyrygent musi żyć z orkiestrą kompromisowo

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 10:00
- Dyrygent ma bardzo ważną rolę, zwłaszcza kiedy ma przez sobą taką grupę indywidualności, jaką są muzycy w kameralnym zespole - podkreślała w Dwójce Agnieszka Duczmal, założycielka Kameralnej Orkiestry Polskiego Radia "Amadeus", uhonorowana właśnie Złotym Fryderykiem za całokształt osiągnięć artystycznych.
Audio
  • Z Agnieszką Duczmal, laureatką Złotego Fryderyka 2018, rozmawia Tomasz Obertyn (Poranek Dwójki)
Agnieszka Duczmal
Agnieszka Duczmal Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Agnieszka Duczmal pap_19981106_01H 1200.jpg
Agnieszka Duczmal. "Za moich muzyków dam się pokroić"

- Stojący naprzeciwko orkiestry dyrygent albo będzie potrafił żyć kompromisowo, albo polegnie - mówiła Agnieszka Duczmal o sztuce współpracy z zespołem. - Każdy solista, który staje przed orkiestrą, również musi tym kompromisom się poddać. W tym momencie działa wspólnie z ludźmi, którzy mogą mieć inne wizje, odczucia - tłumaczyła dyrygentka.

W rozmowie również m.in. o tym, że "zupełny obiektywizm przy wykonywaniu muzyki jest nie do przyjęcia" czy o ponad 40 latach współpracy Orkiestry Amadeus z Polskim Radiem.

***

Agnieszka Duczmal z orkiestrą "Amadeus" zdobyła szereg prestiżowych nagród i wyróżnień. W 1982 roku otrzymała tytuł "La donna del mondo" ("Kobieta świata"), przyznany przez Międzynarodowe Centrum Kultury Saint Vincent w Rzymie pod patronatem UNESCO i prezydenta Włoch.

Jako pierwsza kobieta dyrygent wystąpiła również na scenie mediolańskiego "Teatro alla Scala". Agnieszka Duczmal nagrała ponad 50 płyt dla polskich i zagranicznych wytwórni. Zarejestrowała ponad setkę koncertów i programów muzycznych dla Telewizji Polskiej, a także wiele nagrań dla Polskiego Radia i radiofonii na całym świecie.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Agnieszka Duczmal (dyrygentka, założycielka Kameralnej Orkiestry Polskiego Radia "Amadeus")

Data emisji: 9.03.2018

Godzina emisji: 8.10

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Duczmal laureatką Złotego Fryderyka 2018

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 12:29
Agnieszka Duczmal, światowej sławy dyrygentka i założycielka Kameralnej Orkiestry Polskiego Radia "Amadeus", została uhonorowana Złotym Fryderykiem za całokształt osiągnięć artystycznych.
rozwiń zwiń