"Pokój na lato" w Muzeum Powstania Warszawskiego. Enklawa zieleni wśród betonu i szkła

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 11:30
- Chcieliśmy wykorzystać ten skrawek zieleni znajdujący się po drugiej stronie muru, który był bardzo zaniedbany i tak naprawdę mieszkańcy nie mogli z niego korzystać - mówiły w Dwójce Anna Kotonowicz i Justyna Rudkowska z Muzeum Powstania Warszawskiego.
Audio
  • "Pokój na lato" i nie tylko w Muzeum Powstania Warszawskiego (Poranek Dwójki)

"Pokój na lato", wspólny projekt MPW i Instytutu Stefana Starzyńskiego, rozpoczął właśnie czwarty sezon działalności. - W zeszłym tygodniu, w Noc Muzeów, mieliśmy inaugurację tegorocznej edycji i przez 15 tygodni, do końca sierpnia, mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, spotkaniach, koncertach. Wszystkie wydarzenia są za darmo, przy czym na warsztaty należy się rejestrować ze względu na ograniczoną liczbę miejsc - podkreślały pracownice muzeum.

Z audycji można się było również dowiedzieć o bogatej "zielonej" ofercie przygotowanej przez MPW i niezwykłej kolekcji ponad 7 tysięcy oryginalnych, stereoskopowych fotografii, które znajdują się w zbiorach Fotoplastikonu Warszawskiego.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Goście: Anna Kotonowicz i Justyna Rudkowska (Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 25.05.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/mko

Czytaj także

Jan Ołdakowski poleca spacery po Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 09:00
- Zachęcam, by wziąć ten album ze sobą i ruszyć przez stolicę szlakiem Karola Pęcherskiego - o swoich fascynacjach (nie tylko kulturalnych) opowiadał w Dwójce dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń