X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwa Teatry 2018. Wiktoria Gorodeckaja: miałam kaszel, może stąd ta nagroda?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 12:50
- Zdradzę Państwu tajemnicę. W słuchowisku Ordonka jest chora i ja w czasie nagrania też byłam chora, więc ten kaszel nie był udawany. Nie wiem, może dlatego ta nagroda? - śmiała się w Dwójce aktorka, opowiadając o słuchowisku, które zdobyło Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry 2018.
Audio
  • Wiktoria Gorodeckaja o Teatrze Polskiego Radia, słuchowisku "Ordonka", Teatrze Narodowym i filmie "Krew Boga" Bartosza Konopki (Poranek Dwójki)
Gorodeckaja 1200.JPG
"Ordonka". Słuchowisko z Grand Prix "Dwóch Teatrów"

Nieznane fakty z życia Hanny Ordonówny stały się kanwą radiowej opowieści o bohaterskiej kobiecie, która w powszechnej świadomości znana jest jako gwiazda polskiej sceny dwudziestolecia międzywojennego.

- Cała historia tego słuchowiska jest zbudowana tak, że są to wspomnienia umierającej osoby. Mogłam zdać się wyłącznie na swoją wyobraźnię, ale też Ordonka to postać niefikcyjna, więc wszystko, co byłam w stanie obejrzeć czy przeczytać o niej, to to zrobiłam. Starałam się zaśpiewać piosenkę tak, jak ona to śpiewała i na pewno też ten zaśpiew, który czasem jeszcze pojawia się u mnie ze względu na moje pochodzenie, był tutaj na miejscu. Wszystko więc sprzyjało - opowiadała odtwórczyni tytułowej roli w Dwójkowym słuchowisku "Ordonka".

Za co Wiktoria Gorodeckaja kocha Teatr Polskiego Radia? Jak wspomina współpracę ze zmarłym na początku roku znanym francuskim reżyserem Jacquesem Lassallem? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Wiktoria Gorodeckaja (aktorka)

Data emisji: 26.07.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal "Dwa Teatry". "Dwójka bez słuchowisk nie byłaby sobą"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 17:10
- Słuchowiska to teksty artystycznie dopracowywane, to dzieła albo specjalnie pisane dla radia, albo dla niego przystosowane. Czasami w wersjach awangardowych, z ryzykiem gatunkowym i wykonawczym tworzą charakter programu – mówiła w Dwójce Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowisko Dwójki zdobyło Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry 2018!

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 21:00
Za najlepsze słuchowisko jury uznało "Ordonkę" w reżyserii Dariusza Błaszczyka. Program II Polskiego Rada drugi rok z rzędu otrzymał także nagrodę honorową dla najlepszego producenta słuchowisk.
rozwiń zwiń