X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dariusz Stola: nasi żydowscy goście byli zaskoczeni Warszawą

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 10:00
- Niektórzy z uczestników konferencji mówili, że bali się przyjechać do Polski, ale im większe mieli uprzedzenia, tym większe okazało się ich pozytywne zaskoczenie - o 38. konferencji IAJGS poświęconej genealogii żydowskiej opowiadał w Dwójce dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Audio
  • Dariusz Stola: nasi żydowscy goście byli zaskoczeni Warszawą (Poranek Dwójki)
Kronika 1200.jpg
Kronika życia Żydów w okupowanym Krakowie

Warszawa to pierwsze miasto w Europie, które gościło doroczną konferencję Międzynarodowego Związku Żydowskich Stowarzyszeń Genealogicznych. - To drugi raz, kiedy to spotkanie odbyło się poza Stanami Zjednoczonymi. Wcześniej wyjątkiem była konferencja w Jerozolimie - opowiadał gość "Poranka Dwójki". Dariusz Stola podkreślił, że stolica Polski została wybrana ze względu na muzeum POLIN, które przez wielu Żydów na świecie traktowane jest jako muzeum rodzinne. - Do Warszawy przyjechało 800 osób z całego świata, od Australii po Alaskę. Wielu z uczestników konferencji miało swych przodków w naszym kraju. Po konferencji rozjechali się wzruszeni do miejscowości, z których wywodzą się ich rodziny.

Dariusz Stola mówił w audycji o lęku, który niektórzy odczuwali przed wizytą w Polsce i zachwycie, który przeżyli zwiedzając muzeum i spacerując ulicami Warszawy. - Złą robotę zrobiła ustawa o IPN, ale na miejscu przekonali się, że nasze muzeum niczego nie pudruje. Do tego zobaczyli, że Warszawa to nowoczesne i dynamiczne miasto. Wielu z naszych gości zapowiedziało, że wróci tu na dłużej.

W audycji rozmawialiśmy także o odzyskaniu przez Polskę Archiwum Eissa, jednego z największych zbiorów dokumentujących działania ratunkowe polskiej dyplomacji na rzecz zagrożonych Zagładą Żydów. Dariusz Stola mówił także o nagrodzie POLIN oraz wyróżnieniu dyrekcji muzeum honorowym członkostwem Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Dariusz Stola (dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN)

Data emisji: 10.08.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

bch/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pamiętny Marzec '68. Nowy program w Polin

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 18:00
W audycji "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy z dr Kamilą Dąbrowską o akcji "Obcy w domu. Wokół Marca '68". To cykl działań i wystawa w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
rozwiń zwiń