Polskie Radio
Section05
Muzeum Historii Żydów Polskich

75. rocznica wysiedlania warszawskiego getta

22 lipca 1942 r. Niemcy rozpoczęli „wysiedlanie” mieszkańców warszawskiego getta. W ciągu dwóch miesięcy trwania akcji ponad 250 tys. ludzi wywieziono do obozu zagłady w Treblince, 11 tys. skierowano do obozów pracy, a ok. 6 tys. na miejscu rozstrzelano. O wydarzeniu mówili w Polskim Radiu 24 dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego prof. Paweł Śpiewak i Olga Szymańska, koordynatorka projektu Marszu upamiętniającego ofiary warszawskiego getta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Żydzi getto warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich

American Jewish Comittee otwiera swoje biuro w Polsce

W poniedziałek, 27 marca w muzeum POLIN w Warszawie, odbędzie się uroczyste otwarcie biura American Jewish Comittee na Europę Środkowo-Wschodnią. To jedna z najstarszych i największych międzynarodowych organizacji pozarządowych, reprezentujących społeczność żydowską, działająca także na rzecz przestrzegania praw człowieka i wartości demokratycznych. Mówiła o tym w Polskim Radiu 24 Ewa Junczyk-Ziomecka z Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Muzeum Historii Żydów Polskich Żydzi

Niezwykła wystawa w Muzeum POLIN

Premierzy Polski i Finlandii, Beata Szydło i Juha Sipila wspólnie otworzyli wystawę prezentującą fińską architekturę i design powstałe na przestrzeni stu ostatnich lat. Ekspozycję przez blisko dwa miesiące będzie można oglądać w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Później będzie pokazywana w Bratysławie, Pradze i Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  premier Beata Szydło Muzeum Historii Żydów Polskich wystawa Finlandia POLSKA