X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Być jak Fryderyk Chopin

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 13:00
- W spektaklu Teatru Telewizji pt. "Fryderyk" zajmujemy się okresem życia Chopina, który traktowany jest po macoszemu, a przecież wtedy kształtował się jego wizerunek - mówił w Dwójce Krzysztof Szczepaniak, aktor, odtwórca tytułowej roli.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Szczepaniakiem, odtwórcą tytułowej roli w spektaklu Teatru Telewizji "Fryderyk" (Poranek Dwójki)

- Filmografia mówi o sukcesach Chopina w Warszawie, wybitnym dziecku w pięknych tużurkach, potem o jego życiu z George Sand. Opowieść o pierwszych miesiącach w Paryżu, kiedy kształtował się Chopin jako Chopin, trudno jest znaleźć - mówi gość Pawła Siwka. - W teatrze opowiadamy, jak to się stało, że jego nazwisko zatriumfowało. Cała historia skupiona jest wokół krótkich sześciu miesięcy życia pianisty - wyjaśnia. 

Jaki jest ten nieznany portret Fryderyka Chopina? Jakie fragmenty z jego życia chętnie pomijane są przez biografów? Czy Chopin był właśnie takim, jakim namalował go Delacroix? O tym rozmawialiśmy w "Poranku Dwójki"

kolarski narodowe czytanie 1200.jpg
Wojciech Kolarski: "Przedwiośnie" stawia pytania, które do dziś są aktualne

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Krzysztof Szczepaniak (aktor, który wcielił się w tytułową rolę w spektaklu "Fryderyk" Teatru Telewizji)

Data emisji: 10.09.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pj/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatroteka. "Z ogromną pasją podszedłem do reżyserii tego tekstu"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 10:54
- Komediodramat Roberta Urbańskiego to świetny tekst, który natychmiast mnie przekonał, że warto to robić - mówił w Dwójce Michał Szcześniak, reżyser nagrodzonego na tegorocznym festiwalu Teatroteka spektaklu telewizyjnego "Porwać się na życie".
rozwiń zwiń