Być jak Fryderyk Chopin

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 13:00
- W spektaklu Teatru Telewizji pt. "Fryderyk" zajmujemy się okresem życia Chopina, który traktowany jest po macoszemu, a przecież wtedy kształtował się jego wizerunek - mówił w Dwójce Krzysztof Szczepaniak, aktor, odtwórca tytułowej roli.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Szczepaniakiem, odtwórcą tytułowej roli w spektaklu Teatru Telewizji "Fryderyk" (Poranek Dwójki)

- Filmografia mówi o sukcesach Chopina w Warszawie, wybitnym dziecku w pięknych tużurkach, potem o jego życiu z George Sand. Opowieść o pierwszych miesiącach w Paryżu, kiedy kształtował się Chopin jako Chopin, trudno jest znaleźć - mówi gość Pawła Siwka. - W teatrze opowiadamy, jak to się stało, że jego nazwisko zatriumfowało. Cała historia skupiona jest wokół krótkich sześciu miesięcy życia pianisty - wyjaśnia. 

Jaki jest ten nieznany portret Fryderyka Chopina? Jakie fragmenty z jego życia chętnie pomijane są przez biografów? Czy Chopin był właśnie takim, jakim namalował go Delacroix? O tym rozmawialiśmy w "Poranku Dwójki"

kolarski narodowe czytanie 1200.jpg
Wojciech Kolarski: "Przedwiośnie" stawia pytania, które do dziś są aktualne

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Krzysztof Szczepaniak (aktor, który wcielił się w tytułową rolę w spektaklu "Fryderyk" Teatru Telewizji)

Data emisji: 10.09.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pj/bch

Czytaj także

Teatroteka. "Z ogromną pasją podszedłem do reżyserii tego tekstu"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 10:54
- Komediodramat Roberta Urbańskiego to świetny tekst, który natychmiast mnie przekonał, że warto to robić - mówił w Dwójce Michał Szcześniak, reżyser nagrodzonego na tegorocznym festiwalu Teatroteka spektaklu telewizyjnego "Porwać się na życie".
rozwiń zwiń