Z laureatką Nagrody Kościelskich o Petersburgu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 12:00
Gościem "Poranka Dwójki" będzie Joanna Czeczott, autorka uhonorowana w tym roku prestiżową nagrodą za książkę "Petersburg. Miasto snu".
Okładka książki Joanny Czeczott Petersburg. Miasto snu, Wydawnictwo Czarne
Okładka książki Joanny Czeczott "Petersburg. Miasto snu", Wydawnictwo Czarne Foto: mat. prom.

- Moja fascynacja Petersburgiem i jego mieszkańcami zaczęła się od zachwytu nad "Mistrzem i Małgorzatą" Bułhakowa. Potem, żeby zrozumieć jego sztuki, musiałam sięgnąć po Gogola, a w końcu po Dostojewskiego - mówiła w 2017 roku w Dwójce Joanna Czeczott. - Petersburg zawładnął moim życiem… Na spotkanie z pisarką zapraszamy o godzinie 8.10 (transmisja wideo).

Ale to bynajmniej  nie wszystkie atrakcje wtorkowej audycji. W pierwszej godzinie o swojej pracy nad spektaklem operowym "Alcina" opowie Olga Pasiecznik. W drugiej godzinie natomiast przedstawimy laureatów Teatralnych Nagród Muzycznych.

Po godzinie 9.00 przedstawimy Państwu relację z opery "ahat ili - Siostra Bogów" - w reżyserii Pii Partum, z muzyką Alka Nowaka i librettem napisanym przez Olgę Tokarczuk. 


justa aleksandra - petersburg 1200.jpg
Oblicza Petersburga. Podróże w czasie i przestrzeni

Po godzinie 9.00 połączymy się z naszymi dziennikarzami, którzy śledzą dla Państwa Konkurs im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Nie zabraknie też felietonu językowego Bartka Chacińskiego.

Od poniedziałku (17.09) "Płytą tygodnia" w "Poranku Dwójki" będzie album firmy Haenssler Classics pt. "Polish Miniatures" z utworami XIX-wiecznych kompozytorów: Emila Młynarskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Aleksandra Zarzyckiego, Romana Statkowskiego, Juliusza Zarębskiego i Adama Jędrzejowskiego.

Zapraszamy również do udziału w konkursie "Pocztówka z wakacji", w którym do wygrania są książki wydawnictwa Prószyński.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (18.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: reportaż Petersburg
Czytaj także

Joanna Czeczott laureatką Nagrody Fundacji im. Kościelskich za 2018 rok

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 11:45
Tą prestiżową nagrodą uhonorowano Joannę Czeczott za książkę "Petersburg, Miasto Snu".
rozwiń zwiń