Koncertowe urodziny Chóru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 12:00
Gościem "Poranka Dwójki" będzie dyrektor artystyczna Maria Piotrowska - Bogalecka, która zapraszać będzie na koncert z okazji 70-lecia działalności chóru.
Chór Polskiego Radia, w centrum dyrygentka Maria Piotrowska-Bogalecka
Chór Polskiego Radia, w centrum dyrygentka Maria Piotrowska-BogaleckaFoto: materiały promocyjne

Ma na swym koncie prawykonania dzieł najwybitniejszych polskich kompozytorów, nagrania archiwalne dla Polskiego Radia i Telewizji, udział w najważniejszych festiwalach krajowych i zagranicznych - Chór Polskiego Radia, którego jubileusz 70-lecia świętujemy w tym roku. Zaprosimy Państwa na jubileuszowy koncert Chóru, który odbędzie się w najbliższą sobotę (20.10) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Z Marią Piotrowską - Bogalecką porozmawiamy o historii, przełomowych momentach i wyzwaniach stojących przed chórem (transmisja wideo spotkania o godz. 8.30).

Godzinę później odwiedzi nas kompozytor, aranżer, dyrygent i pianista - Nikola Kołodziejczyk. Ze zdobywcą dwóch Fryderyków porozmawiamy o prawykonaniu koncertu organowego Olgino na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina a także o nowej płycie, do której powstania również Państwo mogą się przyczynić. 

Ponadto w audycji:

- relacja z przygotowań do premiery teatralnej "Sarah Kane. Łagodność"
- spektakl "Tylko to, co zrobić należało" w wilii Żabińskich
- premiera filmu "Donbas"
- w cyklu "Czytanie na Śniadanie" recenzja książki Guillermo Arriaga “Dziki”

Nie zabraknie też konkursu "Dwójka na Piątkę". Pierwsze pytanie padnie między godziną 8 a 9. Zapraszamy do rywalizacji. 

"Płytą Tygodnia" w "Poranku Dwójki" jest najnowszy album norweskiego pianisty Leifa Ove Andsnesa z utworami Fryderyka Chopina.

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (17.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch

Zobacz więcej na temat: Chór Polskiego Radia

Czytaj także

Chór Polskiego Radia nagrał "Oresteję" Agaty Zubel

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 11:00
- Ten utwór przełamuje konwencje i stanowi dla chóru nie lada wyzwanie, nie tylko z powodu ćwierćtonowego zapisu - mówił o dramatooperze Agaty Zubel dyrygent Szymon Wyrzykowski.
rozwiń zwiń