X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Bolecki: korespondencja Herlinga jest wciąż nieodkryta

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 09:47
- 20 tysięcy listów, a może nawet więcej. Herling prowadził korespondencję z ogromną liczbą znajomych i nieznajomych - przypominał prof. Włodzimierz Bolecki, opowiadając o twórczości autora "Innego świata". Rok 2019 będzie w Polsce w sposób szczególny poświęcony Gustawowi Herlingowi- Grudzińskiemu.
Audio
  • Prof. Włodzimierz Bolecki o twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego (Poranek Dwójki)

Warszawa Centralna 1200.jpg
Mocne otwarcie roku Moniuszki na dworcu kolejowym

2019 będzie decyzją Sejmu RP Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego (20 maja minie sto lat od narodzin tego znanego polskiego pisarza). - Opowieść o Herlingu jest wyjątkowo czytelna i ważna dla edukacji młodych pokoleń - podkreślał prof. Włodzimierz Bolecki. - Poprzez jego biografię możemy opowiedzieć historię losów Polaków którzy urodzili się u zarania polskiej niepodległości XX w., a następnie po 20 latach edukacji, młodości w II RP, stali się ofiarami II wojny.

Do obszarów twórczości Herlinga wciąż nieodkrytych należy jego korespondencja. W roku mu poświęconym ukaże się wybór z tego ogromnego zbioru.- Mogę zapowiedzieć, że pierwszym tomem, który będzie obejmował tę korespondencję, będzie rzecz zupełnie wyjątkowa - mówił prof. Bolecki.

Jakie będą to listy? O jakim znanym polskim reżyserze myślał Herling, rozważając adaptację filmową "Innego świata"? W rozmowie również wspomnienie wieloletniej przyjaźni, jaka łączyła prof. Włodzimierza Boleckiego z Gustawem Herlingiem- Grudzińskim.

***

Tytuł audycji: Paweł Siwek

Gość audycji: prof. Włodzimierz Bolecki (literaturoznawca)

Data emisji: 3.01.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zapiski z ostatniej dekady życia Herlinga-Grudzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 17:00
W cyklu "Książka do słuchania" prezentowaliśmy na antenie Dwójki "Dziennik pisany nocą" z lat 1993-2000 Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Jego fragmenty czytał Mariusz Benoit.
rozwiń zwiń